Co powinna posiadać firma monterska?

Co powinna posiadać firma monterska?

Firmy monterskie to podmioty, które realizują usługi polegające na remontowaniu lub konstruowaniu różnych rzeczy z drewna. Tego rodzaju czynności są pracochłonne i wymagają zastosowania odpowiednich narzędzi (zarówno ręcznych, jak i elektrycznych), akcesoriów oraz materiałów. Bez nich fachowcy nie byliby w stanie działań wydajnie i skutecznie. Jeśli chodzi o wyjątkowo popularną w tej branży markę Fischer kołki, wkręty, śruby i specjalistyczne sprzęty to jej produkty najczęściej wybierane przez zawodowych monterów. 

Bez nowoczesnych narzędzi ani rusz

Specjaliści zatrudnieni w firmach monterskich na co dzień korzystają przede wszystkim z narzędzi ręcznych i elektrycznych. Do tych pierwszych zaliczamy m.in. młotki, śrubokręty, klucze, poziomice ze wskaźnikiem laserowym, ołówki, a także różnorodne piły. Najczęściej użytkowane przez nich sprzęty zasilane prądem to natomiast wiertarki, wiertarko-wkrętarki, szlifierki stołowe i kątowe, pilarki, frezarki, wyrzynarki oraz przecinarki (np. do styropianu).

Na wyposażeniu firmy monterskiej nie może również zabraknąć drobnych elementów mocujących w postaci gwoździ (o różnej średnicy i długości)), śrubek (z łbami sześciokątnymi i okrągłymi), zaślepek, stalowych płytek ze specyficznymi otworami oraz kolanek. Oddzielną kategorię stanowią materiały budowlane i środki chemiczne, przydatne zwłaszcza w trakcie wykonywania bardziej zaawansowanych prac. Wśród nich warto wskazać choćby na:

listwy narożnikowe PCV, płaskowniki i profile aluminiowe

– kleje dwuskładnikowe – do szyb, parkietu i gumy

– folie polietylenowe

– impregnaty i farby

– płyty gipsowe, kartonowe i poliwęglanowe

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + dwadzieścia =