Czym charakteryzuje się fotoporcelana?

Budowlanka
info-market
Czym charakteryzuje się fotoporcelana?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Porcelana fotograficzna to rodzaj ceramiki, na której można nadrukować obrazy i wzory. Wykonuje się ją poprzez zmieszanie materiału z gliny, który jest następnie wciskany do form wypełnionych płynną porcelaną. Płynna porcelana jest utwardzana po wypaleniu, w wyniku czego powstaje gotowy produkt, który wygląda jak szkło, ale jest znacznie lżejszy i mniej kruchy.

Proces produkcji porcelany fotograficznej jest podobny do procesu produkcji wyrobów szklanych, ale istnieją pewne istotne różnice pomiędzy materiałami używanymi do produkcji każdego produktu. Na przykład szkło jest wytwarzane z krzemionki i sody kalcynowanej rozpuszczonych w wodzie; w przypadku porcelany fotograficznej stosuje się mieszaninę skalenia (minerału), kwarcu (innego minerału) i kaolinu (białej gliny). Dzięki temu porcelana fotograficzna ma charakterystyczny półprzezroczysty wygląd.

Do czego jest wykorzystywana?

Porcelana fotograficzna może być wykorzystywana w takich produktach jak lampy i wazony, ale najczęściej jest używana do produkcji płyt fotograficznych. Ponieważ jest wykonana z mieszaniny minerałów, które zostały podgrzane w bardzo wysokiej temperaturze, powstały materiał jest wystarczająco twardy, aby używać go jako alternatywy dla szkła i innych materiałów. Fotoporcelana jest również wykorzystywana na nagrobkach.

Należy pamiętać, że fotoporcelana nie jest wykonana z prawdziwej porcelany – to tylko jej imitacja. Jednak ze względu na jej zdolność do naśladowania znacznie droższych materiałów, wiele osób jest zainteresowanych wykorzystaniem jej w projektach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak znaleźć dobrego fotografa?
Jak znaleźć dobrego fotografa?
Fotografia biznesowa to zadanie, które wymaga sporej dawki wiedzy i profesjonalizmu. Dobry fotograf będzie w stanie uchwycić istotę Twojej firmy […]
Polecamy