Salon – jakie ogrzewanie nim się przyda?

Salon - jakie ogrzewanie nim się przyda?

Salon to bez wątpienia najważniejsze pomieszczenie, nie bez powodu określane mianem serca domu. Jedną z kwestii, które należy uwzględnić podczas urządzania tego wnętrza, jest ogrzewanie.

Grzejnik podokienny czy ogrzewanie podłogowe?

Na rynku znaleźć można szeroki wachlarz urządzeń grzewczych – poszczególne propozycje różnią wielkością, estetyką oraz mocą grzewczą. Wbrew pozorom niewielkie urządzenie może zapewnić dużo więcej ciepła niż jego odpowiednik o znacznie większych gabarytach.

Wybierając konkretne rozwiązanie, należy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie – jaką funkcję będzie docelowo pełnić wybrany grzejnik? Do niedawna największym zainteresowaniem cieszyły się tradycyjne modele umieszczane pod oknem, z czasem ich miejsce zajęło jednak wygodne i dyskretne ogrzewanie podłogowe.

Sporym zainteresowaniem cieszą się także nowoczesne kaloryfery do salonu, pełniące jednocześnie funkcję dekoracyjną. Szeroka gama propozycji pozwala bez problemu wybrać model, który idealnie wpisze się w charakter konkretnego pomieszczenia.

Optymalna moc grzewcza

Nowoczesne grzejniki do salonu, poza funkcją estetyczną, powinny zapewnić optymalną ilość ciepła. Kwestią nadrzędną jest w tym przypadku moc grzewcza, która – wbrew pozorom – nie zależy w żaden sposób od kształtu ani wielkości wybranego rozwiązania.

Równie ważne jest usytuowanie grzejnika, który najlepiej montować w najzimniejszej strefie salonu, uwzględniając przy tym prawidłową cyrkulację powietrza. Chcąc uzyskać równomierny rozkład ciepła w całym pomieszczeniu, warto rozważyć montaż kilku mniejszych grzejników w różnych częściach salonu lub zastosowanie ogrzewania podłogowego.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 2 =