Czym jest klej dyspersyjny?

Budowlanka
info-market
Czym jest klej dyspersyjny?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klej dyspersyjny to rodzaj kleju, który ma cząstki zawieszone w cieczy. Cząstki są zwykle stałe żywice, które tworzą więź, gdy są ogrzewane. Terminem „klej dyspersyjny” określa się rodzaj kleju, który składa się z dwóch części – żywicy i rozpuszczalnika. Po raz pierwszy został opracowany w latach 60. i z biegiem lat stawał się coraz bardziej popularny ze względu na zdolność do łączenia wielu różnych rodzajów materiałów.

Czym jest klej dyspersyjny?

Klej dyspersyjny to rodzaj kleju, który wykorzystuje drobne cząstki zawieszone w płynnym nośniku. Kleje dyspersyjne są zwykle używane do łączenia polimerów i innych materiałów, które nie mogą być klejone za pomocą konwencjonalnych klejów. Wielkość cząstek kleju określa, jak szybko klej wysycha, z mniejszych cząstek suszenia szybciej niż większe. Dostępne są na stronie http://www.violetta-grafik.pl/kleje/dyspersyjny/.

Kleje dyspersyjne mogą być na bazie wody lub rozpuszczalnika. Kleje na bazie wody używać tylko wody jako nośnik cząstek, podczas gdy kleje na bazie rozpuszczalnika używać rozpuszczalnika, takich jak alkohol lub aceton jako ich nośnik.

Kiedy są stosowane?

Kleje dyspersyjne są zazwyczaj stosowane w sytuacjach, gdy potrzebne jest silne połączenie, ale gdzie nie ma miejsca na rozszerzenie, jak w karoserii samochodowej lub zastosowań elektrycznych. Są one również idealne do stosowania na porowatych powierzchniach, takich jak drewno, ponieważ tworzą wiązania z cząsteczkami celulozy, a nie tylko klejenie powierzchni razem, jak większość konwencjonalnych klejów zrobić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Elementy złączne – połączenia kołnierzowe i nakrętki zrywalne
Elementy złączne – połączenia kołnierzowe i nakrętki zrywalne
W szeroko rozumianym przemyśle powszechnie wykorzystuje się różnorodne elementy złączne. Służą one przede wszystkim do trwałego i stabilnego zespalania ze […]
Polecamy