Dentysta – jakie zabiegi wykonuje?

Zdrowie i dieta
info-market
Dentysta – jakie zabiegi wykonuje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zabiegi stomatologiczne różnią się u poszczególnych pacjentów, w zależności od ich potrzeb i stopnia zaawansowania choroby.

Czyszczenie zębów

Czyszczenie zębów jest zabiegiem stomatologicznym, o którym większość osób myśli podczas wizyty u dentysty. Podczas czyszczenia zębów dentysta używa miękkiej szczoteczki lub siły ultradźwiękowej, aby usunąć płytkę nazębną i kamień z zębów. Cały proces trwa około 10 minut i pozostawi Cię ze świeżym oddechem i czystymi zębami.

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe jest jednym z najczęstszych zabiegów stomatologicznych wykonywanych w naszym gabinecie. Polega ono na usunięciu zainfekowanej tkanki z wnętrza korzenia zęba (części zęba znajdującej się poniżej linii dziąseł). Zainfekowane kanały korzeniowe są leczone poprzez wypełnienie ich rodzajem leku zwanego gutaperką, który działa jako osłona do czasu, aż nowa tkanka wyrośnie wewnątrz przestrzeni kanału korzeniowego. Pozwala to na zachowanie większej ilości zdrowej struktury zęba niż w przypadku usunięcia całej zainfekowanej tkanki, dzięki czemu w przyszłości potrzeba będzie mniej wypełnień.

Leczenie dziąseł

Leczenie chorób dziąseł polega na usunięciu płytki nazębnej i kamienia, które z czasem nagromadziły się wokół zębów, a także na leczeniu bakterii powodujących stan zapalny dziąseł (zapalenie dziąseł). Leczenie może również obejmować skaling i root.

Jeśli chcesz skorzystać z tego typu usług, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://dentalpark.pl/dentysta-stomatolog-chrzanow/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co trzeba wiedzieć o ekogroszku?
Co trzeba wiedzieć o ekogroszku?
Ekogroszek to nazwa paliwa stałego, które produkowane jest z węgla kamiennego lub brunatnego. Jest to jeden z najpopularniejszych materiałów, które […]
Polecamy