Jakie muszę posiadać podstawy, aby stać się coachem?

Pieniądze i biznes
info-market
Jakie muszę posiadać podstawy, aby stać się coachem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieją dosłownie setki różnych certyfikatów coachingowych i szkół, które istnieją. Aby ci pomóc, stworzyliśmy listę niektórych z najbardziej renomowanych i znanych certyfikatów coachingowych dostępnych.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś doświadczonym trenerem, ważne jest, aby wiedzieć, jakie są podstawowe wymagania, aby zostać trenerem.

Edukacja

Tytuł licencjata w dowolnej dziedzinie wystarczy, aby kwalifikować się na wiele stanowisk coachingowych. Zaleca się jednak, aby przed ubieganiem się o jakiekolwiek stanowisko mieć co najmniej dwa lata doświadczenia zawodowego w pożądanej dziedzinie coachingu.

Doświadczenie

To zależy od rodzaju doświadczenia, którego szukasz w swojej karierze. Jeśli jest to ogólne doświadczenie biznesowe, to 2-3 lata powinny wystarczyć. Jeśli jednak chcesz mieć bardziej specjalistyczne doświadczenie, takie jak marketing lub IT, to 5+ lat będzie idealne.

Szkolenia

Większość organizacji wymaga pewnego rodzaju szkolenia, aby mogły one poznać Twoją osobowość i możliwości jako jednostki przed zatrudnieniem Cię na pełny etat. Możesz też działać w ramach jednoosobowej firmy, wtedy najlepiej jest zapoznać się z tematem bycia coachem od podszewki np. uczęszczając na zorganizowane eventy jak https://meritum-coaching.pl/edycja-gdansk.html lub uczęszczać na szkolenia czy kursy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wywóz gratów – co musisz wiedzieć?
Wywóz gratów – co musisz wiedzieć?
Uporządkowanie przestrzeni to zadanie bardzo ważne i odpowiedzialne. Kupno mieszkania z rynku wtórnego, odziedziczenie powierzchni czy zwykły remont, wiążą się […]
Polecamy