NFZ a wizyta prywatna – czy są różnice?

NFZ a wizyta prywatna - czy są różnice?

W dzisiejszych czasach coraz częściej słyszymy o trudnościach z umówieniem wizyty do lekarza. Nie dotyczy to tylko naszego kraju, a wielu innych państw, w których znaczna część społeczeństwa nie może pozwolić sobie na prywatną opiekę zdrowotną. Jak zatem skutecznie leczyć się z chorób, które wymagają pilnej konsultacji, a termin wyznaczony jest na pół roku? Z pewnością z tymi trudnościami boryka się wiele osób. Często jedynym rozwiązaniem jest wizyta prywatna u danego specjalisty. Jaka jest różnica między NFZ a wizytą prywatną?

Czas

Problemy z sercem to nie przelewki, a mimo to w wielu dużych miastach na wizytę do kardiologa musimy czekać kilka miesięcy. W przypadku tego typu schorzeń liczy się tak naprawdę każda minuta, która może wprowadzić nieodwracalne zmiany w naszym organizmie. Lekarz, a dokładniej kardiolog prywatnie Kraków często może przyjąć nas nawet tego samego dnia i od razu wprowadzić odpowiednie leczenie. O tym z pewnością należy pamiętać.

Koszt

W przypadku wizyty na NFZ nie ponosimy żadnych kosztów z tytułu porady lekarza specjalisty. Warto jednak pamiętać o tym, że jeżeli zleci od dodatkowe badania, to kolejny raz musimy liczyć się z długim czasem oczekiwania. W ten sposób zdiagnozowanie choroby bardzo często zajmuje wiele miesięcy. Dla przykładu: okulista prywatnie Kraków często podczas tej samej wizyty może przeprowadzić badanie i wskazać leczenie. Oczywiście za taką wizytę musimy zapłacić, jednak coraz większa liczba specjalistów dostosowuje swoje ceny do pacjentów.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy + 16 =