Z jakich etapów składają się badania psychotechniczne?

Zdrowie i dieta
info-market
Z jakich etapów składają się badania psychotechniczne?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Badania psychotechniczne to badania psychologiczne, które mają za zadanie ocenić sprawność psychiczną w celu określenia przydatności konkretnej osoby do pełnienia obowiązków zawodowych. Polegają na wykonywaniu określonych zadań. Jeśli chodzi o badania psychotechniczne Opole jest jednym z wielu miast, w którym są przeprowadzane.

Testy i zadania praktyczne, czyli badanie w gabinecie

Rozporządzenie Ministra Zdrowia określa, jak powinno wyglądać prawidłowe badanie psychotechniczne. W związku z tym obejmuje ono wywiad bezpośredni i obserwację osoby badanej, później badanie za pomocą narzędzi diagnostycznych, a na końcu ocenę i opis osoby badanej, biorąc pod uwagę takie jej elementy tak: funkcje poznawcze, sprawność intelektualna, jak i funkcjonowanie w trudnych sytuacjach. Znajdują się tam także opisy dotyczące dojrzałości emocjonalnej badanego, jak i zakres sprawności motorycznej. Całe badania trwa od 30 minut do 1,5 godziny. W części badania wykonywane są zarówno testy pisemne, jak i testy aparaturowe. Zakres tematyczny obu rodzajów testów dopasowany jest do konkretnego zawodu i jego specyficznych wymagań tak, aby jak najlepiej określić predyspozycje pracownika do jego wykonywania w przyszłości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie typy urządzeń obejmuje termowizja?
Jakie typy urządzeń obejmuje termowizja?
Obecnie w wielu branżach, a także podczas rozmaitych aktywności wykorzystuje się nowoczesne technologie. Niektóre z nich są znane już od […]
Polecamy