Czym różni się hospicjum domowe od tradycyjnego hospicjum?

Zdrowie i dieta
info-market
Czym różni się hospicjum domowe od tradycyjnego hospicjum?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hospicjum domowe to usługa medyczna, która pomaga nieuleczalnie chorym pacjentom spędzać czas w domu, a nie w szpitalu lub placówce opiekuńczej. Celem opieki hospicyjnej jest poprawa jakości życia i zapewnienie pacjentom jak najlepszych doświadczeń w tym trudnym dla nich czasie.

Jakie są zalety hospicjum domowego?

Pierwszą różnicą między tradycyjnym hospicjum a hospicjum domowym jest to, że usługi hospicjum domowego są świadczone w domu pacjenta, a nie w domu opieki czy szpitalu. Pomocnik domowy odwiedza pacjenta codziennie, aby zapewnić opiekę i wsparcie dla niego oraz członków jego rodziny. Pomocnik może również pomóc w innych zadaniach, takich jak gotowanie, sprzątanie, pranie i kąpiel.

Hospicjum domowe pomaga ludziom w radzeniu sobie z bólem i objawami w domu, bez konieczności udawania się do szpitala lub domu opieki na leczenie. Może również zapewnić większe wsparcie społeczne dla pacjentów i ich rodzin niż tradycyjne hospicjum, które zazwyczaj wymaga, aby pacjenci byli kierowani przez swoich lekarzy.

Kto kwalifikuje się do hospicjum domowego?

Pacjenci, zanim zostaną przyjęci do hospicjum, muszą spełnić pewne kryteria. Przede wszystkim potrzebne będzie skierowanie od lekarza do opieki paliatywnej. Niezbędne jest również posiadanie dokumentu potwierdzającego chorobę i jej progresję oraz karta informacyjna leczenia szpitalnego. Po doniesieniu wszystkich niezbędnych dokumentów, których lista znajduje się na stronie: https://fho.org.pl/hospicjum-domowe/, zapada decyzja o przyjęciu do hospicjum.

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym jest ubezpieczenie i dlaczego jest tak ważne?
Czym jest ubezpieczenie i dlaczego jest tak ważne?
Ubezpieczenie jest sposobem ochrony przed stratą finansową. Jest to forma zarządzania ryzykiem stosowana przede wszystkim w celu zabezpieczenia się przed […]
Polecamy