Rower powietrzny – co to jest i na czym polega?

Zdrowie i dieta
info-market
Rower powietrzny – co to jest i na czym polega?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rowery powietrzne stają się coraz popularniejszymi przyrządami treningowymi. Ich zastosowanie uznawane jest za prawdziwą rewolucję przede wszystkim w treningach siłowych. Swoją budową różnią się od tradycyjnego rowerka stacjonarnego.

Korzyści płynące z korzystania z roweru powietrznego

Rower powietrzny składa się z dużego koła, siodełka, pedałów oraz ruchomych uchwytów na dłonie. Podczas jazdy na nim osoba ćwicząca pokonuje opór powietrza. Posiadają one elektroniczne wyświetlacze, które umożliwiają śledzenie postępów wykonywanego treningu. Rowery powietrzne świetnie sprawdzają się jako rozgrzewka do treningu siłowego lub jako intensywny trening cardio, ponieważ podczas jazdy na nim zaangażowane są zarówno dolne, jak i górne partie mięśni, gdyż jednocześnie trzeba intensywnie poruszać nogami i rękami. Temperatura ciała szybko się podnosi, co przyspiesza metabolizm. Fizjoterapeuci zalecają tego rodzaju aktywność osobom z kontuzjami, takimi jak m.in. skręcona kostka lub problemy z mięśniem czworogłowym, ponieważ trening na rowerku powietrznym nie obciąża ich i jest w pełni bezpieczny. Są one także świetną alternatywą dla wszystkich, którym znudziła się już jazda na zwykłym rowerku stacjonarnym lub orbitreku. Pozwala on osiągnąć maksimum efektów w zdecydowanie krótszym czasie. Więcej ciekawostek na temat tego urządzenia można znaleźć na stronie https://fitcast.pl/produkt/octane-fitness-airdynex-airbike-rower-powietrzny/. Poprzez tę witrynę można także zakupić najlepsze modele do swojej siłowni lub domu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wiosenna aura – jak dobrać odpowiedni ubiór dziecka do pogody?
Wiosenna aura – jak dobrać odpowiedni ubiór dziecka do pogody?
Wiosna to wspaniała pora roku, jednak potrafi być dosyć kapryśna, jeśli chodzi o pogodę. Tegoroczny maj był najlepszym przykładem, że […]
Polecamy