Terapia orthokine – czy jest skuteczna?

Terapia orthokine - czy jest skuteczna?

Bóle mięśni i stawów w każdym wieku powodują nieprzyjemne dolegliwości bólowe. Z pomocą przychodzą środki farmakologiczne, które choć przynoszą ulgę w bólu, nie eliminują przyczyn zwyrodnień tkanki. Skuteczniejszą metodą na złagodzenie stanów zapalnych stawów i chorób zwyrodnieniowych jest poddanie się fizjoterapii. Masaże oraz terapia manualna dobrana odpowiednio pod pacjenta przynosi długotrwałe skutki i wpływa na poprawę stanu fizycznego oraz naszego samopoczucia.

Innowacja w leczeniu chorób stawów

Istnieje jednak jeszcze bardziej efektywna metoda leczenia, która jest stosowana w przypadkach uszkodzeń stawów, stanach zapalnych i chorobowych oraz przy urazach sportowych. Jest to terapia Orthokine. Jej innowacyjność polega na wstrzykiwaniu pacjentowi białek przeciwzapalnych, które pochodzą z jego własnej krwi. Ta metoda jest całkowicie nieinwazyjna, a pobierana surowica dzięki temu, że jest pozbawiona obcych ciał, jest w 100% bezpieczna dla organizmu.

Taka surowica ma właściwości lecznicze i regenerujące. Wstrzykiwanie jej pacjentowi zmniejsza reakcję bólową, powstrzymuje degradację chrząstki stawowej oraz hamuje procesy zapalne. Skuteczność tej terapii została poparta wieloma badaniami klinicznymi i jest ona szeroko stosowana w terapii na Zachodzie. Poleca ją wielu lekarzy specjalistów, dzięki czemu jest coraz bardziej popularna również w Polsce. Wszystkie informacje na temat tej metody terapeutycznej, zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy, znajdują się na stronie  https://orthokine.pl/.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiemnaście + trzy =