Licówki – charakterystyczne cechy i właściwości

Zdrowie i dieta
info-market
Licówki – charakterystyczne cechy i właściwości
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Licówki są nakładkami, które stosuje się w walce związanymi z niedoskonałościami zgryzu. Bardzo chętnie wybierane przez pacjentów są licówki kompozytowe wykonywane z materiałów, które wykorzystuje się do uzupełniania ubytków w zębach. Są one nie tylko trwałe, ale także łatwo można dopasować ich odcień do naturalnych zębów.

Zalety stosowania licówek

Przed założeniem licówek bardzo ważne jest dokładnie wyleczenie wszystkich zębów, a także usunięcie z nich kamienia oraz osadów. Wykonuje się je na podstawie pobranego wycisku szczęki. Na życzenie pacjenta zabieg ich zakładania może odbyć się w znieczuleniu miejscowym. Oprócz licówek kompozytowych, które są tańszym rozwiązaniem stosuje się także te wykonane z porcelany, akrylu oraz ceramiki. Stomatolog umieszcza je na naturalnych zębach za pomocą specjalnego kleju. Licówki można założyć na wszystkie lub tylko na wybrane zęby. Aby wyglądały one estetycznie trzeba odpowiednio o nie dbać, aby uniknąć ich żółknięcia. W zależności od wybranego materiału mogą one wymagać regularnej wymiany co kilkanaście lat. Nie można na nich przeprowadzić zabiegu wybielania, jeśli więc chcemy założyć licówki tylko na wybrane zęby a w przyszłości przeprowadzimy zabieg wybielania także będzie konieczna ich wymiana. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim to, że licówki nie ingerują w żaden sposób w strukturę zębów. Jeśli są właściwie dobrane trudno odróżnić je od naturalnych zębów. Ich założenie odbywa się najczęściej na jednej wizycie w gabinecie dentystycznym. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zanim wypuścisz nową aplikację na rynek, przetestuj ją!
Zanim wypuścisz nową aplikację na rynek, przetestuj ją!
Projektowanie doświadczeń użytkownika (z ang. user experience design) zakłada próbę odrzucenia własnej perspektywy i spojrzenia na produkt oczami klienta. Dlaczego? […]
Polecamy