Z jakim problemem możemy udać się do lekarza rodzinnego?

Zdrowie i dieta
info-market
Z jakim problemem możemy udać się do lekarza rodzinnego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lekarz rodzinny to pierwszy specjalista, do którego zgłasza się pacjent ze swoim problemem. To on stawia wstępne rozpoznanie i opracowuje plan dalszego leczenia. Z tego powodu ma pod swoją opieką osoby w różnym wieku, zaczynając od niemowląt, a kończąc na osobach starszych. Dlatego warto wiedzieć, czego można od niego oczekiwać. 

Lekarz od wszystkiego 

Lekarz rodzinny to specjalista, który ma wiedzę ze wszystkich dziedzin medycyny. Oznacza to, że po poradę mogą się do niego udać kobiety w ciąży, osoby przewlekle chore czy dzieci z popularnymi chorobami swojego wieku. Jego głównym zadaniem jest ocena problemu pacjenta, wdrożenie odpowiedniego leczenia, ewentualnie skierowanie na badania. Jeśli jednak lekarz wyczerpał wszystkie możliwości diagnostyczne, to jego rolą jest skierowanie do specjalisty lub szpitala. Lekarz rodzinny może z sukcesem leczyć takie choroby jak nadciśnienie tętnicze czy infekcje układu oddechowego. Poza leczeniem powinien dbać o profilaktykę zdrowotną i zdrowy styl życia. Dodatkowo jeśli przeszedł odpowiednia szkolenia, może kwalifikować do szczepień. Jego wybór nie powinien więc być dziełem przypadku. Na stronie https://familymedica.waw.pl/poz/ można dowiedzieć się więcej na temat wyboru lekarza rodzinnego oraz oferowanych przez niego usługach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zaproszenia ślubne – zaprojektuj własne i unikalne
Zaproszenia ślubne – zaprojektuj własne i unikalne
Samodzielnie zaprojektowane zaproszenia ślubne? Oczywiście! W ostatnich latach widać wyraźnie coraz większą potrzebę personalizacji zaproszeń na uroczystość własnego ślubu. Przyszli […]
Polecamy