Jak szybko rozwija się wada wzroku i kiedy przychodzi pora na okulary?

Zdrowie i dieta
info-market
Jak szybko rozwija się wada wzroku i kiedy przychodzi pora na okulary?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wada wzroku jest zazwyczaj stopniowa. Utrata przez oko zdolności do skupiania wzroku na bliskich obiektach może trwać latami, może też nastąpić z dnia na dzień w przypadku urazu o podłożu neurologicznym.

Wciąż w pełni nie rozumiemy oczu

Oko jest złożonym organem, który spełnia wiele funkcji. Skupia obrazy, przetwarza informacje i przekazuje informacje wizualne do mózgu. Siatkówka jest wrażliwą na światło tkanką w tylnej części oka, która odbiera obrazy poprzez rogówkę i soczewkę, które skupiają je na siatkówce. Obraz ten jest następnie przekształcany w sygnały elektryczne, które są wysyłane przez nerw wzrokowy do mózgu w celu interpretacji.

Najczęstszą przyczyną uszczerbku na sprawności wzroku https://wandistore.com/, jego znacznego pogorszenia, lub zaćmienia jest bezpośredni uraz oka, lub uraz głowy, który był na tyle silny, iż miał wpływ na mózg, czy też nerwy wzrokowe. Może to być spowodowane silnym uderzeniem w głowę, ale może również wystąpić, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie) i nie przyjmujesz regularnie leków.

Kiedy powinienem dostać pierwszą parę okularów?

Większość ludzi potrzebuje okularów, ponieważ mają pewną formę krótkowzroczności (myopia), co oznacza, że nie widzą wyraźnie odległych obiektów bez okularów lub soczewek kontaktowych. Stan ten rozwija się stopniowo i zazwyczaj nie jest zauważalny aż do dzieciństwa, kiedy to dzieci siedzą przy biurkach i zaczynają czytać.

Z czasem dochodzi do wydłużenia gałki ocznej, co uniemożliwia prawidłowe skupienie światła na siatkówce znajdującej się w tylnej części oka. Z reguły już w tym momencie spotykamy się z pierwszymi okularami, najczęściej korekcyjnymi. Jeśli nie będzie to leczone od wczesnych lat, w przyszłości wystąpią znaczne problemy z widzeniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak stworzyć komfortowe i bezpieczne wnętrze domu z myślą o małym dziecku?
Jak stworzyć komfortowe i bezpieczne wnętrze domu z myślą o małym dziecku?
Rodzina z małym dzieckiem stoi przed wieloma wyzwaniami, które trudno przewidzieć. Jednym z nich jest zapewnienie bezpiecznych i komfortowych warunków […]
Polecamy