Czy można przeżyć jedząc same owoce i warzywa?

Czy można przeżyć jedząc same owoce i warzywa?

Owoce i warzywa są najważniejszą częścią zdrowej diety. Ale nie ma sposobu, aby uzyskać wszystkie składniki odżywcze z samych owoców i warzyw.

Najlepszym sposobem na uzyskanie wszystkich potrzebnych witamin i minerałów jest spożywanie różnorodnych pokarmów, w tym owoców, warzyw, ziaren, fasoli, niskotłuszczowych produktów mlecznych i chudego mięsa.

Czy suplementy mogą zastąpić produkty mięsne?

Suplementy mogą być pomocne, jeśli masz problemy ze spożywaniem tych pokarmów lub masz szczególne potrzeby żywieniowe, których nie zaspokaja Twoja dieta. Na przykład, jeśli jesteś na bardzo niskokalorycznej diecie w szpitalu lub w klinice, suplementy mogą być konieczne, aby upewnić się, że otrzymujesz wystarczającą ilość składników odżywczych każdego dnia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o suplementach, to wejdź na tę stronę: https://naturtrend.pl/index.php/sklep/witaminy-i-minera%C5%82y/maxivit-detail.

Jednak suplementy nie zastąpią dobrej diety. Jeśli nie jesz wystarczającej ilości owoców, warzyw i innych produktów, nie polegaj na suplementach jako jedynym źródle pożywienia. Porozmawiaj z lekarzem o tym, ile jedzenia powinieneś jeść oprócz suplementów.

Pamiętaj również o odpowiednim nawodnieniu. Przeciętna osoba dorosła musi wypijać ok. 2l wody dziennie, ale może się to różnić w zależności od poziomu aktywności i środowiska.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + siedemnaście =