Jak efektownie oświetlić naszą kuchnię?

Jak efektownie oświetlić naszą kuchnię?

O wygodzie przebywania w kuchni w bardzo dużej mierze decyduje odpowiednie oświetlenie. We wnętrzu tym powinno być przede wszystkim jasno, tak aby wykonywanie codziennych czynności w postaci gotowania czy zmywania było w pełni komfortowe i bezpieczne. Dlatego też jedna lampa główna (np. sufitowa) jest niewystarczająca – trzeba koniecznie zamontować dodatkowe oświetlenie uzupełniające w konkretnych punktach. Jeśli interesują nas stylowe lampy sklep internetowy jest zdecydowanie najlepszym miejscem do ich zakupu. 

Nie zapomnij o podświetleniu newralgicznych obszarów

W każdej kuchni niezbędne jest umieszczenie kilku źródeł światła o różnorodnym przeznaczeniu. Podstawą jest oczywiście lampa sufitowa zamontowana nad stołem, wyposażona w oprawę rozpraszającą światło równomiernie po całym pomieszczeniu. Alternatywę stanowią lampki halogenowe wpuszczone w podwieszany sufit, choć rozwiązanie to jest zalecane głównie do niskich wnętrz. Jeśli z kolei chcemy optycznie powiększyć przestrzeń, zdecydujmy się na kinkiety skierowane bezpośrednio na sufit. Lampy kuchenne wiszące często nie gwarantują pełnego rozjaśnienia, w związku z czym należy zastosować dodatkowe źródła w wybranych obszarach, zwłaszcza roboczych.

Nad blatem doskonale sprawdzą się oprawy punktowe (z energooszczędnymi żarówkami halogenowymi lub LED-owymi) umieszczone w specjalnie do tego celu wyciętych otworach w dolnej szafce. Podobne elementy zamontujmy koniecznie nad kuchenką gazową i zlewozmywakiem. Można tam również zastosować niewielkie reflektorki przymocowane do ściany (z regulacją kąta nachylenia). W meblach albo tuż nad podłogą zainstalujmy natomiast specjalne taśmy LED, które będą pełniły dwie funkcje – praktyczną oraz dekoracyjną.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × pięć =