Co może pomóc w ochronie materaca przed zabrudzeniami?

Co może pomóc w ochronie materaca przed zabrudzeniami?

Materac często narażony jest na zabrudzenia. Obecność zwierząt w mieszkaniu, a także małe dzieci są często powodem licznych nieczystości. Aby zabezpieczyć jego powierzchnię przed plamami, warto zainwestować w specjalne produkty do ochrony materaca. Jednym z nich jest specjalna mata, a także ochraniacze higieniczne, które są nakładkami z wierzchnią warstwą stworzoną z miękkiej dzianiny frotte. Wystarczy je nałożyć bezpośrednio na materac i zabezpieczyć za pomocą gumek zakładanych na rogi. Ich prawdziwym atutem jest możliwość sterylizacji w 120 stopniach Celsjusza. W zależności od potrzeb można zdecydować się na wersję wierzchnią ochronną z polichlorku winylu (PVC) lub poliuretanu (PU). Każda z nich właściwie spełnia swoją podstawową rolę.

Wilgoć, a także zanieczyszczenia

Inną propozycją są prześcieradła ochronne, które spełniają podwójną rolę – zakrywają całe łóżko oraz skutecznie zabezpieczają przed plamami. Zgodnie z nazwą, przypominają tradycyjne prześcieradła typu Jersey. Podobnie jak one są mocowane na materacu, nie posiadają żadnych dodatkowych udogodnień. Aby pozostały stabilne, należy dłuższą część podłożyć pod materac. Wykonane są z odpornych i trwałych materiałów syntetycznych, a ich dodatkową zaletą jest różnorodny wybór kolorów. Więcej produktów tego typu można znaleźć na następującej witrynie internetowej https://darymex.pl/wyroby-ochronne-na-materac. Produkty sprawdzają się zarówno do użytku domowego, jak i w większych obiektach noclegowych: hotelach, hostelach czy schroniskach.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × cztery =