Jak dobrać odpowiedni rodzaj klimatyzatora do warunków domowych?

Jak dobrać odpowiedni rodzaj klimatyzatora do warunków domowych?

Coraz więcej osób podejmuje decyzję o zamontowaniu klimatyzacji we własnym domu lub mieszkaniu. Stanowi ona prawdziwe wybawienie, ponieważ pozwala cieszyć się świeżym powietrzem przez okrągły rok – zwłaszcza w okresie letnim, gdy temperatury przekraczają nawet 30 stopni Celsjusza. Kluczowe znaczenie ma jednak właściwy wybór omawianego systemu, tak aby pracował w pełni wydajnie i bez niepożądanych awarii. Jeśli interesuje nas wysokiej klasy klimatyzacja Wrocław to miasto, gdzie funkcjonuje firma specjalizująca się w jej sprzedaży i montażu.

Moc to nie jedyny istotny parametr

Źle dobrany system klimatyzacyjny prawdopodobnie nie spełni naszych oczekiwań. Z tego względu na etapie jego kupowania warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Po pierwsze trzeba koniecznie ustalić, jaki konkretnie rodzaj będzie pasował do domu. Najbardziej popularne wśród użytkowników prywatnych są klimatyzacje ścienne oraz kasetonowe typu SPLIT. Te pierwsze montuje się zazwyczaj w górnej części ściany (wewnątrz i na zewnątrz budynku), natomiast drugie są instalowane bezpośrednio w suficie, co wpływa na znakomite rozprowadzanie powietrza po danym pomieszczeniu. Na rynku są też dostępne wersje podłogowe i kanałowe, ale znajdują one zastosowanie głównie w obiektach komercyjnych i publicznych. Jeśli chodzi o pożądane parametry, to najważniejszym jest oczywiście moc urządzenia. Musi być ona kompatybilna z powierzchnią wnętrza – według fachowców każde 10m2 potrzebuje około 1 kW mocy.

Oto pozostałe istotne parametry:

  • głośność pracy – w tej materii nie mają sobie równych systemy SPLIT, bo ich najbardziej hałaśliwy komponent jest umiejscowiony poza pokojem
  • zużycie energii – jak najniższe, czyli klasa A+++ lub A++
  • czynnik chłodniczy – najlepiej R410A, ewentualnie R32 (ten drugi jest dużo droższy)
  • dodatkowe funkcje – dobowy cykl pracy, automatyczne uruchamianie, tryb nocny itp.
Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − 1 =