Jakie akcesoria składają się na wyposażenie baru?

Pieniądze i biznes
info-market
Jakie akcesoria składają się na wyposażenie baru?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kluczowym zadaniem każdej osoby otwierającej bar jest wyposażenie tego miejsca w odpowiednie elementy, które w znacznym stopniu ułatwią i przyspieszą przygotowywanie drinków oraz potraw. Podstawą są oczywiście witryny chłodnicze i urządzenia grzewcze, takie jak piece, grille, frytkownice czy podgrzewacze. Oprócz tego nie obejdzie się bez licznych akcesoriów dodatkowych. Zaliczamy do nich choćby rozmaite sprzęty do lodów, które można kupić m.in. w tym sklepie internetowym: https://www.benler.pl/urzadzenia-do-lodow.

Nawet najmniejszy element ma ogromne znaczenie

Podstawowymi akcesoriami barmańskimi są oczywiście profesjonalne shakery, bez których nie byłoby możliwe przygotowywanie pysznych drinków. Warto posiadać zarówno modele francuskie, czyli trzyczęściowe z pojemnikiem o pojemności od 0,25 do 0,7 l, jak i bostońskie czy brazylijskie. Drugą kategorię niezbędnych elementów stanowią wspomniane już urządzenia do lodu, takie jak kruszarki, młotki, kostkarki, wytwornice, szczypce, pojemniki i szpikulce.

Ponadto w żadnym barze nie może zabraknąć: blenderów i mikserów, wyciskarek do owoców, sokowirówek, stojaków na butelki, otwieraczy oraz korkociągów, syfonów do wyrabiania bitej śmietany, dyspenserów, popielniczek oraz mat barmańskich. Niezwykle ważną rolę odgrywają też przeróżne naczynia – począwszy od kuflów, kieliszków i szklanek, przez tace do noszenia drinków i deski do krojenia, a skończywszy na talerzach, miskach czy sztućcach. Poza tym przydatne okażą się następujące akcesoria:

rollbar do piwa (specjalny nalewak),

– uzdatniacz wody,

– krustownica do ozdabiania kieliszków,

– moździerze i rozgniatacze,

– miarki barowe do odmierzania odpowiedniej ilości napoju,

– słomki, mieszadełka i palemki dekoracyjne,

– spieniacze,

– korkociągi i coolery do wina.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Cięcie laserem – jak działa i  wpływa na procesy biznesowe?
Cięcie laserem – jak działa i wpływa na procesy biznesowe?
Na rynku przemysłowym powszechnie wykorzystuje się różne metody obróbki metali i innych materiałów, na przykład tworzyw sztucznych. Jedną z nich […]
Polecamy