Jakie akcesoria składają się na wyposażenie baru?

Pieniądze i biznes
info-market
Jakie akcesoria składają się na wyposażenie baru?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kluczowym zadaniem każdej osoby otwierającej bar jest wyposażenie tego miejsca w odpowiednie elementy, które w znacznym stopniu ułatwią i przyspieszą przygotowywanie drinków oraz potraw. Podstawą są oczywiście witryny chłodnicze i urządzenia grzewcze, takie jak piece, grille, frytkownice czy podgrzewacze. Oprócz tego nie obejdzie się bez licznych akcesoriów dodatkowych. Zaliczamy do nich choćby rozmaite sprzęty do lodów, które można kupić m.in. w tym sklepie internetowym: https://www.benler.pl/urzadzenia-do-lodow.

Nawet najmniejszy element ma ogromne znaczenie

Podstawowymi akcesoriami barmańskimi są oczywiście profesjonalne shakery, bez których nie byłoby możliwe przygotowywanie pysznych drinków. Warto posiadać zarówno modele francuskie, czyli trzyczęściowe z pojemnikiem o pojemności od 0,25 do 0,7 l, jak i bostońskie czy brazylijskie. Drugą kategorię niezbędnych elementów stanowią wspomniane już urządzenia do lodu, takie jak kruszarki, młotki, kostkarki, wytwornice, szczypce, pojemniki i szpikulce.

Ponadto w żadnym barze nie może zabraknąć: blenderów i mikserów, wyciskarek do owoców, sokowirówek, stojaków na butelki, otwieraczy oraz korkociągów, syfonów do wyrabiania bitej śmietany, dyspenserów, popielniczek oraz mat barmańskich. Niezwykle ważną rolę odgrywają też przeróżne naczynia – począwszy od kuflów, kieliszków i szklanek, przez tace do noszenia drinków i deski do krojenia, a skończywszy na talerzach, miskach czy sztućcach. Poza tym przydatne okażą się następujące akcesoria:

rollbar do piwa (specjalny nalewak),

– uzdatniacz wody,

– krustownica do ozdabiania kieliszków,

– moździerze i rozgniatacze,

– miarki barowe do odmierzania odpowiedniej ilości napoju,

– słomki, mieszadełka i palemki dekoracyjne,

– spieniacze,

– korkociągi i coolery do wina.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak pobudzić zmysły? Proste porady na dobry seks
Jak pobudzić zmysły? Proste porady na dobry seks
Stagnacja oraz przyzwyczajenie partnerów do siebie jest największym wrogiem udanych stosunków seksualnych. Dzieje się tak często w związkach z długim […]
Polecamy