Miejsca w górach, które warto odwiedzić w ciągu roku

Miejsca w górach, które warto odwiedzić w ciągu roku

Wiosna to doskonały moment na wycieczkę w góry. Niezbyt wysokie temperatury oraz przyjemne słońce zachęcają do wędrówek krętymi szlakami, jednak musimy pamiętać, że pogoda w kwietniu, czy też maju potrafi być kapryśna, szczególnie jeśli chodzi o wyżyny Polski. Z tego względu warto wybierać urokliwe miejscowości uzdrowiskowe, które poza dostępem do górskich ścieżek zapewnią nam inne atrakcje. Dzięki temu po męczącej wędrówce zrelaksujemy się w okolicznej restauracji, a w razie deszczu znajdziemy mnóstwo ciekawych rozrywek.

Zdrojowiska, które powinniśmy odwiedzić chociaż raz

Polanica, czy też Duszniki-Zdrój to znane i cenione miejscowości pełne pięknych zakątków. Miasteczka otoczone Górami Orlickimi będą świetną bazą wypadową do pieszych wędrówek, jednak miłośnicy miejskiego życia także znajdą tu coś dla siebie. Nieco ciekawszą propozycją, która jeszcze nie cieszy się aż taką popularnością jest położna w okolicach Beskidu Wyspowego Rabka Zdrój jedzenie serwowane w tej miejscowości, liczne szlaki i cały szereg atrakcji dla dzieci sprawią, że każdy poczuje się tu wspaniale. To urokliwe miasteczko o niepowtarzalnym, łagodnym klimacie podbije nasze serca i stanie się ulubionym celem wiosennych wycieczek.

 

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 5 =