Zakup używanego wózka widłowego – co sprawdzić przed transakcją?

Motoryzacja i technologia
info-market
Zakup używanego wózka widłowego – co sprawdzić przed transakcją?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli planujemy kupić używany wózek widłowy, musimy zachować szczególną ostrożność. Mimo że pojazd może wyglądać jak nowy, jego historia użytkowania oraz elementy, których nie widać gołym okiem, mogą być w opłakanym stanie. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie danego wózka widłowego, warto poprosić poprzedniego właściciela o pełną dokumentację, a ponadto samodzielnie przyjrzeć się pojazdowi. Jeśli poszukujemy maszyny, która będzie służyła nam dobrze, musimy o to zadbać.

Elementy, które powinny być bez zarzutu

W przypadku kwestii mechanicznych, jedną z najważniejszych spraw jest układ hydrauliczny wózka. To on odpowiada za sprawne podnoszenie i opuszczanie towaru, więc powinien dobrze działać. W tym obszarze warto również zwrócić uwagę na obrotnicę do wózka widłowego, ponieważ jest to jeden z elementów najbardziej podatnych na uszkodzenia.

Poza tym, co dotyczy jeszcze spraw technicznych, warto przyjrzeć się samym widłom (czy nie są wyrobione, wykrzywione lub uszkodzone w inny sposób). Równie istotnym elementem jest rodzaj ogumienia i jego jakość. Powinien być przede wszystkim dopasowany do miejsca, w którym chcemy wózka używać. Powinniśmy także zapytać i sprawdzić samodzielnie, jakie elementy były w wózku wymieniane.

Jeśli znowu chodzi o dokumentację, najważniejsze są dla nas przejeżdżone motogodziny i historia serwisowa. Warto również wypytać się, skąd pojazd pochodzi i do czego był wykorzystywany. Aby nie mieć problemów z pozyskaniem tych informacji, korzystajmy ze sprawdzonych firm — takich np. http://jung-serwis.com/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pomoc prawna – dlaczego warto skonsultować treść umowy o pracę przed jej podpisaniem?
Pomoc prawna – dlaczego warto skonsultować treść umowy o pracę przed jej podpisaniem?
Pandemia koronawirusa zdynamizowała sytuację na rynku pracy. Coraz więcej osób decyduje się na zmianę miejsca zatrudnienia, nierzadko wybierając pracodawcę z […]
Polecamy