Biegły rewident finansowy – czym się zajmuje?

Pieniądze i biznes
info-market
Biegły rewident finansowy – czym się zajmuje?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Sprawdzają

Audytorzy finansowi są odpowiedzialni za upewnienie się, że sprawozdania finansowe firmy są dokładne i wiarygodne. Dokonują oni przeglądu dokumentacji księgowej firmy, takiej jak rachunki należności i zapasy, aby upewnić się, że zgadzają się one z tym, co jest zapisane w księgach. Przyglądają się również sposobowi gromadzenia i wydawania pieniędzy, upewniając się, że wszystko zostało rozliczone, a wszystkie transakcje zostały zatwierdzone przez zarząd.

Monitorują

Audytorzy finansowi dokonują również przeglądu kontroli wewnętrznych w organizacji, aby upewnić się, że zapobiegają one oszustwom lub kradzieżom. Na przykład, jeśli istnieje wiele osób, które muszą zatwierdzić fakturę przed jej opłaceniem, to powinien istnieć proces, który uniemożliwia zatwierdzanie faktur dla siebie bez upoważnienia lub zgody innych członków kierownictwa.

Audytorzy finansowi zazwyczaj pracują dla firm, które chcą się upewnić, że ich sprawozdania finansowe są dokładne, aby można je było wykorzystać w postępowaniu prawnym lub sprzedać na rynku (np. gdy firmy wchodzą na giełdę).

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z usług profesjonalisty, to koniecznie odwiedź witrynę internetową: https://akdudziak.pl/biegly-rewident/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak ważną rolę odgrywają ubezpieczenia w codziennym życiu?
Jak ważną rolę odgrywają ubezpieczenia w codziennym życiu?
Niektóre rodzaje ubezpieczeń, takie jak ubezpieczenie na życie, nie są obowiązkowe. Posiadanie innych jest z kolei naszym obowiązkiem, tak, jak […]
Polecamy