Sprawdzone suplementy diety z magnezem – gdzie ich szukać?

Sprawdzone suplementy diety z magnezem - gdzie ich szukać?

Magnez jest jednym z najważniejszych dla człowieka pierwiastków. Niemal wszystkie zachodzące w organizmie procesy zachodzą z jego udziałem. Znajduje się w większości w kościach i mięśniach. Czasem jednak jego suplementacja może okazać się konieczna, na przykład gdy występują jego niedobory bądź gdy przez stosowaną dietę zapotrzebowanie na niego zwiększa się.

Co daje magnez?

Przede wszystkim pomaga nam utrzymać kondycję zarówno fizyczną jak i psychiczną. Odpowiedni jego poziom w organizmie obniża ryzyko wystąpienia zawału serca, a także wzmacnia odporność. Jego niedobór powoduje między innymi ogólne rozbicie, zmęczenie i rozdrażnienie. Szkodliwe jest również przedawkowanie magnezu, którego objawami są niedokrwistość nerek i trudności z oddychaniem.

Suplementacja magnezu

Ze względu na to, że magnez nie występuje w każdym jedzeniu, warto zdecydować się na jego suplementację. Magnez najlepiej wchłania się przy przyjmowaniu doustnym. Powinniśmy szukać tlenków bądź chelatów magnezu, gdyż takie przyswajają się najlepiej. Zdecydowanie warto zwracać uwagę na etykiety i rzeczywistą ilość substancji w preparacie. Przy zakupie odżywek sklep, w którym zdecydujemy się zrobić zakupy nie pozostaje bez znaczenia. Do nas należy wybór czy zrobimy to stacjonarnie czy w sklepie internetowym. Ważne, żeby był on sprawdzony i pewny, a suplementy w nim oferowane działały jak należy. Oczywiście w poszukiwaniu sprawdzonych suplementów warto zajrzeć do apteki i poradzić się farmaceuty, równie dobrze jednak dobry suplement magnezu znaleźć możemy sami z odrobiną odpowiedniej wiedzy.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − trzynaście =