Iniekcja ciśnieniowa. Od czego zależy cena tego procesu?

Iniekcja ciśnieniowa. Od czego zależy cena tego procesu?

Iniekcja ciśnieniowa to jedna z metod osuszania ścian budynków, w których pojawiła się wilgoć kapilarna, to znaczy wynikła z braku izolacji poziomej – braku izolacji fundamentów i gruntu. W ten sposób woda zostaje zaciągnięta przez szczeliny kapilarne w materiale budowlanym do wyższych partii. Na czym polega i od czego zależy cena iniekcji ciśnieniowej? Przedstawiamy krótki opis.

Zasada działania iniekcji kapilarnej

Iniekcja kapilarna to metoda, pozwalająca na stworzenie wtórnej izolacji poziomej w obrębie muru. W tym celu tworzony jest szereg niewielkich otworów, do których wprowadza się pod ciśnieniem mieszankę uszczelniającą. Jest ona rozprowadzana kapilarami wokół miejsca wstrzyknięcia, dzięki czemu tworzy warstwę izolującą. Ta inwazyjna metoda wykazuje się dużą skutecznością, jednak działa wyłącznie w przypadku podciągania kapilarnego i nie sprawdzi się do osuszania murów wilgotnych z innych powodów.

Cennik iniekcji kapilarnej

Aby przeprowadzić iniekcję kapilarną, należy przejść przez szereg niezbędnych kroków. Pierwszym z nich jest ocena, czy metoda w ogóle sprawdzi się w przypadku danego problemu. O ile tak, kolejnym krokiem jest sprawdzenie stanu muru, w tym ewentualnych nieszczelności i miejsc wycieku podawanej mieszanki. Oprócz tego specjaliści zajmują się oszacowaniem, jakiego rodzaju mieszanka ma zostać podana, w jakiej ilości, a także jaką średnicę będą miały nawiercone otwory i gdzie się znajdą.

Wszystkie te czynniki wpływają na koszt osuszania, dlatego w zakładce iniekcja ciśnieniowa cennik znajdziesz opis różnych możliwości. Ostatecznie to właśnie one ukształtują cenę, która zostanie wyliczona dla ciebie indywidualnie.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + 15 =