Cechy podłóg przemysłowych

Cechy podłóg przemysłowych

Podłoga to jeden z najistotniejszych elementów budowy domu. Jeśli myślimy o wystroju wnętrz, nie można zapominać o wyglądzie tego elementu, ponieważ dobrze zaprojektowana posadzka znakomicie dopełnia cały efekt aranżacji. Bardzo modne ostatnio stały się podłogi przemysłowe, które coraz liczniej zdobią wiele mieszkań, nie tylko urządzonych w nowoczesnym stylu.

Solidny budulec

Drewno to najstarszy surowiec używany do budowy, nic dziwnego, ponieważ charakteryzuje się on niesamowitą trwałością i odpornością na uszkodzenia. Jeśli decydujemy się na wypełnienie przestrzeni parkietem, spośród wielu gatunków drewna, wybrać można takie, które najbardziej przypadnie nam do gustu, patrząc choćby na jego naturalne wybarwienie. Najczęściej wybierane deski to te z dębu czy jesionu. Drewno to materiał dający także wrażenie ciepła i przytulności, nadając wnętrzom swoistego klimatu, pasując jednocześnie do wielu mebli i dodatków. Jest to uniwersalne, dające wiele możliwości rozwiązanie.

Podłoga przemysłowa nie tylko w fabryce

Drewniane podłogi przemysłowe znacznie różnią się od tradycyjnego parkietu. Chodzi tutaj przede wszystkim sposób układania desek, które dla lepszej trwałości kładzie się jedna obok drugiej pionowo. Taka deska jest zdecydowanie wyższa niż szersza, ale dzięki temu parkiet jest o wiele bardziej wytrzymały na nacisk, stąd uważa się, że takimi podłogami przemysłowymi najczęściej wykłada się fabryki. Nic bardziej mylnego, ponieważ takie rozwiązania coraz częściej zaobserwować można w budynkach mieszkalnych.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − 9 =