Jak wygląda budowa nowoczesnego ogrodu zimowego?

Jak wygląda budowa nowoczesnego ogrodu zimowego?

Ogród zimowy to specjalny obiekt ze szkła, która przypomina nieco zwykłą szklarnię ogrodową. Dzięki niemu można się cieszyć efektownym wyglądem roślin krajowych i egzotycznych przez krągły rok, w tym również w warunkach mroźnej pogody. Poza tym pełni istotną funkcję wypoczynkowo-rekreacyjną, ponieważ jego przestrzeń idealnie nadaje się do postawienia wygodnych mebli czy urządzania spotkań z rodziną i znajomymi. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jak wybudować funkcjonalną i estetyczną konstrukcję tego typu.

Pamiętajmy o wybraniu właściwych roślin

Przed przystąpieniem do wznoszenia ogrodu zimowego trzeba zazwyczaj uzyskać pozwolenie od starosty, składając do niego wniosek określający wielkość obiektu, jego główne przeznaczenie i dokładny termin rozpoczęcia prac. Formalność ta nie jest jednak wymagana w przypadku konstrukcji o powierzchni poniżej 25 m2.

Pierwszy niezbędny etap budowy to wylanie fundamentów, które nie powinny być połączone bezpośrednio z domem. Należy je dodatkowo ocieplić styropianem i specjalną folią przeciwwilgociową. Najlepiej, jeśli fundamenty wystają ponad ziemię na wysokość do 15 cm. Kolejnym krokiem jest ścisłe połączenie ze sobą profili drewnianych bądź aluminiowych, a następnie uszczelnienie punktów styku za pomocą pianki poliuretanowej. Po wykonaniu powyższych czynności można przystąpić do osadzenia w otworach podwójnych szyb. Nowoczesny ogród zimowy wymaga zastosowania modeli pokrytych warstwą refleksyjną, bo zapobiega to nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza w okresie letnim. Zwieńczeniem budowy jest zamontowanie funkcjonalnej wentylacji, systemu ogrzewania, a także opcjonalnie rolowanych markiz. W ogrodzie warto umieścić przede wszystkim rośliny ciepłolubne, takie jak figowce, drzewka pomarańczowe, oleandry, paprocie czy bluszcze.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 16 =