Jaką skrzynkę pocztową kupić?

Jaką skrzynkę pocztową kupić?

Pomimo dynamicznego rozwoju elektronicznych narzędzi służących do komunikacji, tradycyjna poczta nadal trzyma się mocno. Aby móc otrzymywać papierową korespondencję trzeba mieć odpowiednie miejsce, w którym listonosz będzie mógł zostawiać listy. Miejscem tym jest skrzynka pocztowa.

Jeśli chodzi o skrzynki pocztowe dostępne w sprzedaży, wyróżnić można dwie zasadnicze grupy, tj. skrzynki na listy wielorodzinne oraz jednorodzinne. Pierwsze z wymienionych stosowane są przede wszystkim w kamienicach czy blokach mieszkalnych, czyli wszędzie tam, gdzie w jednym budynku zamieszkuje kilka, bądź kilkanaście osób. Z tego typu produktów korzystają przede wszystkim deweloperzy stawiający bloki oraz spółdzielnie mieszkaniowe zarządzające istniejącymi blokami. Skrzynki na listy wielorodzinne muszą mieć odpowiednie wymiary zgodne z przepisami unijnymi oraz mieć zamykanie chroniące przed dostępem do korespondencji osób nieuprawnionych.

W przypadku skrzynek jednorodzinnych takich wymagań nie ma. Wybór produktu jest samodzielną decyzją każdego właściciela domu. W domach mieszkalnych najczęściej stosuje się tradycyjne, prostokątne skrzynki, do których listonosz wrzuca korespondencje. Niektóre modele wyposażone są w osobne miejsce przeznaczone na umieszczanie ulotek. Wadą takich skrzynek pocztowych jest ich ograniczona wielkość. Przy większej ilości listów może pojawić się problem z ich zmieszczeniem. Jeżeli ktoś otrzymuje dużo korespondencji papierowej, powinien pomyśleć o skrzynce przelotowej do wmurowania. Rozwiązanie to jest zarówno praktyczne, jak i estetyczne. Sprawdza się zwłaszcza w sezonie zimowym, ponieważ nie trzeba wychodzić z domu, aby odebrać pocztę.

Ciekawym pomysłem jest także skrzynka na paczki. Ten amerykański wynalazek sprawdza się zwłaszcza teraz, w dobie zakupów internetowych. Kurier dostarczający paczkę zostawia ją w przygotowanej skrzyni, a następnie zamyka wieko, które automatycznie się blokuje. Choć rozwiązanie to jest jeszcze mało popularne w Polsce, z czasem prawdopodobnie zacznie się upowszechniać.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × pięć =