Jaką skrzynkę pocztową kupić?

Ogród i dom
info-market
Jaką skrzynkę pocztową kupić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pomimo dynamicznego rozwoju elektronicznych narzędzi służących do komunikacji, tradycyjna poczta nadal trzyma się mocno. Aby móc otrzymywać papierową korespondencję trzeba mieć odpowiednie miejsce, w którym listonosz będzie mógł zostawiać listy. Miejscem tym jest skrzynka pocztowa.

Jeśli chodzi o skrzynki pocztowe dostępne w sprzedaży, wyróżnić można dwie zasadnicze grupy, tj. skrzynki na listy wielorodzinne oraz jednorodzinne. Pierwsze z wymienionych stosowane są przede wszystkim w kamienicach czy blokach mieszkalnych, czyli wszędzie tam, gdzie w jednym budynku zamieszkuje kilka, bądź kilkanaście osób. Z tego typu produktów korzystają przede wszystkim deweloperzy stawiający bloki oraz spółdzielnie mieszkaniowe zarządzające istniejącymi blokami. Skrzynki na listy wielorodzinne muszą mieć odpowiednie wymiary zgodne z przepisami unijnymi oraz mieć zamykanie chroniące przed dostępem do korespondencji osób nieuprawnionych.

W przypadku skrzynek jednorodzinnych takich wymagań nie ma. Wybór produktu jest samodzielną decyzją każdego właściciela domu. W domach mieszkalnych najczęściej stosuje się tradycyjne, prostokątne skrzynki, do których listonosz wrzuca korespondencje. Niektóre modele wyposażone są w osobne miejsce przeznaczone na umieszczanie ulotek. Wadą takich skrzynek pocztowych jest ich ograniczona wielkość. Przy większej ilości listów może pojawić się problem z ich zmieszczeniem. Jeżeli ktoś otrzymuje dużo korespondencji papierowej, powinien pomyśleć o skrzynce przelotowej do wmurowania. Rozwiązanie to jest zarówno praktyczne, jak i estetyczne. Sprawdza się zwłaszcza w sezonie zimowym, ponieważ nie trzeba wychodzić z domu, aby odebrać pocztę.

Ciekawym pomysłem jest także skrzynka na paczki. Ten amerykański wynalazek sprawdza się zwłaszcza teraz, w dobie zakupów internetowych. Kurier dostarczający paczkę zostawia ją w przygotowanej skrzyni, a następnie zamyka wieko, które automatycznie się blokuje. Choć rozwiązanie to jest jeszcze mało popularne w Polsce, z czasem prawdopodobnie zacznie się upowszechniać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie atrakcje przygotować dla gości obiektu noclegowego?
Jakie atrakcje przygotować dla gości obiektu noclegowego?
W dzisiejszych czasach, kiedy świat nie zatrzymuje się nawet na chwile, a każdy biegnie wraz z nim, panuje ogromne zapotrzebowanie […]
Polecamy