Co jest ważne przy wyborze grzejników

Co jest ważne przy wyborze grzejników

Do najważniejszych elementów instalacji centralnego ogrzewania należą grzejniki. Warto więc przyjrzeć im się bliżej i sprawdzić, co jest ważne przy wyborze grzejników.

Decydując się na zakup grzejników, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich wydajność cieplną, wygląd zewnętrzny, sposób wykonania, a także budowę. Jeśli chodzi o wydajność cieplną, to w dużej mierze uzależniona jest od tego, z jakich materiałów zbudowany jest grzejnik, a także rodzaju zastosowanej konstrukcji. Jeszcze kilkanaście lat temu w większości domów montowano głównie grzejniki żeliwne, które charakteryzują się dużą bezwładnością cieplną. Oznacza to, że konstrukcje te długo się nagrzewają, ale wolno stygną. Ich wadą są przede wszystkim duże rozmiary i ciężar. Obecnie największą popularnością cieszą płytowe grzejniki stalowe. Grzejniki te charakteryzują się przede wszystkim efektownym wyglądem, niewielkimi rozmiarami oraz dobrą wydajnością cieplną. Szukając tego rodzaju produktów, warto zapoznać się z ofertą firmy Viessmann. Grzejnik panelowe viessmann sprawdzi się zarówno w przypadku systemów centralnego ogrzewania wyposażonych w kotły grzewcze, jak i pompy ciepła. Ze względu na swoją jakość produkty tej firmy stosowane są w domach, biurach i obiektach użyteczności publicznej. Osoby szukające grzejników płytowych o niebanalnym wyglądzie powinny zapoznać się z produktami firmy Kermi. Grzejniki kermi plan doskonale komponują się z nowoczesnymi wnętrzami, a dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii są energooszczędne i wydajne. Wśród produktów dostępnych na rynku znajdują się także grzejniki wykonane z aluminium. Ich niewątpliwą zaletą jest lekkość, a podstawową wadą niska bezwładność cieplna. Tego rodzaju konstrukcje najlepiej współpracują z nowoczesnymi kotłami na paliwa płynne. Poza parametrami technicznymi i wyglądem zewnętrznym warto również zwrócić uwagę na funkcjonalność grzejników. Produktu wysokiej jakości powinny być pokryte trwałym lakierem i umożliwiać łatwe czyszczenie.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − dziewięć =