Jak zabezpieczyć ciało przed utratą ciepła podczas zimy?

Jak zabezpieczyć ciało przed utratą ciepła podczas zimy?

Zima jest porą roku, która zobowiązuje nas do ubrania się w sposób taki, aby jak najmocniej zabezpieczyć się przed utratą ciepła. Niemniej jednak, nie wszyscy z nas robią to prawidłowo – zazwyczaj spowodowane jest to wyborem odzieży, która wykonana jest z materiałów nieodpowiednich na zimową porę. Często też z nieświadomością tego, którymi kończynami naszego ciała, ciepłota ucieka najszybciej. Za jakie elementy garderoby więc powinniśmy się zabrać?

Głowa i stopy

To właśnie przez niechronioną głowę i stopy ciepło z naszego organizmu ucieka najszybciej. Szczególnie ważne jest to u dzieci, gdyż wychłodzenie mniejszego ciała ma miejsce w dużo krótszym czasie. Nakrycie głowy powinno szczelnie pokrywać ją całą – włącznie z uszami. Dobrze też, aby wykonane było z naturalnej bawełny, co zapewni jeszcze większą ochronę. Przykładowo standardowa czapka męska zimowa dostępna jest aktualnie w tak wielu wariantach, iż wiedząc czego szukamy, nie będziemy mieć problemu z zakupem.

Dobrzej jest też uprzednio porównać ceny w sieci, wpisując frazę “czapki sklep”, pojawi się nam oferta wielu producentów. W takim momencie warto skorzystać z porównywarki cen, która szybko wskaże nam, jaki produkt jest najtańszy. Przechodząc dalej, dobrej jakości obuwie jest kolejnym krokiem do zabezpieczenia ciała przed wychłodzeniem. Szczelne i ocieplone wewnątrz zapewnią nam wysoką ochronę. Zwróćmy też uwagę na materiał z jakiego są wykonane oraz ich wodoodporność. Spacerowanie w większym śniegu szybko może skończyć się dla nas niekorzystnie, jeśli nie zadbamy o dobre buty.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 − 2 =