Kostki logiczne – co daje ich układanie?

Kostki logiczne - co daje ich układanie?

Zapewne każdy z nas słyszał o kostce Rubika. Jest to prosty przykład tzw. kostki logicznej, której ułożenie tak by w każdej strony znajdował się tylko jeden kolor, wymaga nie lada wysiłku. Pomysł ten szybko rozwinięto i stworzono wiele innych typów kostek, które przyjmują rozmaite kształty i potrafią być naprawdę niezłą logiczną zagwozdką. Dzięki nim można urządzić sobie prawdziwą gimnastykę umysłu.

Myślenie przestrzenne

Kostek logicznych nie można układać metodą na chybił trafił. Trzeba zastanawiać się nad każdym kolejnym ruchem, planować jakie przyniesie on konsekwencje. Czy nie spowoduje na przykład, że za kilka kolejnych posunięć nie znajdziemy się w sytuacji bez wyjścia i trzeba będzie się cofnąć. Na początku będzie bardzo trudno, z czasem jednak czas ułożenia danej kostki będzie coraz krótszy. Będzie to sygnał, że w naszej głowie powstaje mnóstwo nowych połączeń nerwowych, które pozwalają nam na coraz lepsze myślenie przestrzenne. Czas najlepiej mierzyć za pomocą urządzenia o nazwie Speed Cube Timer. Identyczną funkcję posiada również aplikacja, którą można zainstalować na smartfonie.

Gdzie kupić kostki?

Jeżeli zwyczajny „Rubik” przestał nam już wystarczać, warto pójść krok dalej. Dodatkowe bodźce zapewnią nam kostki o niestandardowych formach i kształtach. Możemy zakupić je na przykład na stronie https://speedcube.pl/231-skewb. Są na tyle niewielkie, że możemy mieć je zawsze w kieszeni oraz zapewniać sobie dawkę logicznej gimnastyki zawsze, gdy tylko mamy chwilę wolnego czasu.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × trzy =