W co musimy wyposażyć nasz domowy zwierzyniec?

W co musimy wyposażyć nasz domowy zwierzyniec?

Decyzja o kupnie lub przygarnięciu zwierzęcia zawsze związana jest z dużą odpowiedzialnością. Czy jest to kot, pies lub jeden z małych gryzoni, musimy sobie uświadomić, iż postępowanie z każdym z nich wiązać będzie się z innymi kwestiami – zarówno odnosząc się do karmy im przeznaczonej, jak i akcesoriów oraz niezbędnych produktów. Nasz domowy zwierzyniec powinien spełniać więc wszystkie potrzeby pupila lub pupili, którymi będziemy się opiekować.

Zwierzęca wyprawka

Podstawową i obowiązkową sprawą jest właściwa żywność. W zależności od tego, ile nasz zwierzak się rusza i jakich jest rozmiarów, wybieramy tę właściwą. I tak karmy dla psów aktywnych różnić się będą zawartością składników odżywczych od tych, dedykowanych psom mniejszych i mniej ruchliwym. Zwierzęta będące w stałym ruchu potrzebują więcej zdrowych kalorii, które zapewnią im odpowiednią do prawidłowego funkcjonowania dawkę energii. Natomiast kuweta oraz żwirek dobrej jakością są sprawą pierwszorzędną w momencie, gdy decydujemy się na zakup czy przygarnięcie kota. Ważny jest optymalny rozmiar kuwety – jeśli ta będzie za mała, kot może nie chcieć do niej wchodzić.

Jednymi z popularniejszych małych stworzeń są gryzonie. Do grupy tej zaliczyć możemy: świnkę morską, chomika, szczury domowe, szynszylę czy koszatniczkę. W każdej z wymienionych opcji powinniśmy zakupić akcesoria dla gryzoni, które umieścimy w dedykowanym zwierzakom klatkom. Te nie tylko zaspokoją ich codzienne potrzeby, ale i stanowić będą element rozrywkowy. Zwierzęta te wymagają odpowiedniej przestrzeni do życia, wybiegu, trocin, zabawek, ale i regularnych wizyt u weterynarza.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − jeden =