Czy wypożyczanie samochodu w Polsce się opłaca?

Czy wypożyczanie samochodu w Polsce się opłaca?

Sprawdzimy dzisiaj czy warto posiadać obecnie w Polsce swój własny samochód, czy może lepiej korzystać z wypożyczalni aut. Weźmiemy pod uwagę przykład osoby mieszkającej w dużym mieście oraz w mniejszej miejscowości lub na wsi, sprawdzimy dostępność wypożyczalni, oraz opłacalność rezygnacji z własnego samochodu na rzecz jeżdżenia wynajętymi pojazdami.

Wynajęte auto zamiast własnego

Jeżeli chodzi o całkowitą rezygnację z własnego samochodu na rzecz wynajmowania aut gdy będziemy ich potrzebować, to raczej tylko osoby mieszkające w miastach mogą sobie na to pozwolić. Dlaczego? Otóż w ośrodkach miejskich mamy bardzo dużą liczbę różnych wypożyczalni samochodów, to raz. Jednak co ważniejsze, możemy wykorzystywać komunikację zbiorową wtedy, gdy auto nie jest nam potrzebne. Wtedy możemy pozwolić sobie na całkowitą rezygnację z utrzymywania własnego pojazdu osobowego, który przecież dużo kosztuje, ponieważ musimy płacić wysokie OC, do tego dochodzą ceny przeglądów, a także bieżących napraw i serwisowania.

Czy wynajem się opłaca?

Jak wspomnieliśmy, w dużym mieście na pewno wynajem aut jest opłacalny. Natomiast w przypadku mniejszych miejscowości lub wsi, gdzie komunikacja publiczna jest słabo dostępna i auta potrzebujemy niemal na co dzień, wydaje się że lepszym wyborem jest jednak posiadanie własnych czterech kółek. Niemniej w mniejszych miastach, gdzie istnieje dobra i tania wypożyczalnia samochodów, a także nie musimy jeździć autem codziennie, bo mamy też pod ręką autobus, również możemy pozwolić sobie na całkowitą rezygnację z utrzymywania własnego samochodu.

Artykuł napisany we współpracy z Finserv – wypożyczalnia i leasing samochodów osobowych.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 3 =