Do czego wykorzystywane są przetworniki ciśnienia?

Do czego wykorzystywane są przetworniki ciśnienia?

W przemyśle stosowane są specjalistyczne maszyny i narzędzia, które usprawniają przebieg wszystkich przeprowadzanych tam procesów. Aby ich działanie było możliwe, konieczne są poszczególne elementy tych urządzeń, które odpowiadają za odgrywanie określonych ról. Takim przykładem są przetworniki ciśnienia, dostępne między innymi pod adresem https://astra-automatyka.pl/kat/przetworniki-cisnienia/. Jakie jest ich przeznaczenie i w jakich obszarach przemysłu znajdują zastosowanie?

Funkcje i przeznaczenie

Przetworniki ciśnienia to urządzenia, które stosowane są do mierzenia ciśnienia cieczy i gazów w systemach wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa. Ich zadanie polega na przekształceniu ciśnienia mierzonego na analogowy sygnał napięciowy. Zwykle sygnał emitowany przez czujnik jest słaby, a za sprawą przetworników zostaje przekształcony do formy niezbędnej dla dalszego jego przetwarzania. Przetworniki ciśnienia stanowią kompaktowe i wytrzymałe urządzenia, które mogą być stosowane w wielu celach- zarówno w komercyjnych, jak i w przemysłowych urządzeniach klimatyzacyjnych i chłodniczych. Konkretny ich model warunkuje to, z jakimi płynami lub gazami mogą być użytkowane (np. kondensat, woda, glikol czy amoniak). Dostępne są także profesjonalne modele dedykowane pyłom oraz cieczy wysokiej lepkości. Wszystko za sprawą faktu, że przetworniki świetnie funkcjonują nawet w wyjątkowo wymagających warunkach środowiskowych. W związku z tym sprawdzają się idealnie zarówno w przemyśle, jak i w branży elektrociepłowniczej czy w budownictwie.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 4 =