W jakich sytuacjach może być wymagane wyciąganie wtryskiwaczy i ich wymiana?

Motoryzacja i technologia
info-market
W jakich sytuacjach może być wymagane wyciąganie wtryskiwaczy i ich wymiana?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wtryskiwacze mają ograniczoną żywotność i mogą się zatkać nagarem z paliwa. Kiedy tak się dzieje, powoduje to słabą wydajność silnika i może prowadzić do zgaśnięcia.

Wtryskiwacze są zamontowane w głowicy cylindra i są zasilane paliwem przez przewody od dołu bloku silnika. Kiedy jedziesz i nagle okazuje się, że Twój samochód nie chce się obrócić prawidłowo lub czuje się jakby stracił moc, może to być spowodowane tym, że jeden lub więcej wtryskiwaczy wymaga wymiany.

Powody za sprawą których wtryskiwacze mogą zawieść

Osad węglowy gromadzi się wewnątrz wtryskiwacza z czasem, blokując przepływ paliwa przez niego. Prowadzi to do zmniejszenia wydajności silnika i może powodować zgaśnięcie podczas jazdy z dużą prędkością.

Uszczelki wtryskiwaczy w niektórych starszych pojazdach mogą się zużywać i wyciekać paliwo do innych części wnęki silnika, gdzie może spowodować dalsze szkody, jeśli nie zostaną wyczyszczone natychmiast po wypadku lub jeśli pozostawione bez kontroli wystarczająco długo, aby rdza zaczęła się tworzyć na metalowych powierzchniach wokół niego. 

Wtryskiwacze mogą również zawieść z powodu wadliwego okablowania lub usterki elektrycznej w pompie paliwowej. Jeśli te problemy nie zostaną szybko naprawione, mogą spowodować jeszcze poważniejsze uszkodzenia innych części silnika Twojego samochodu.

Jeśli będziesz potrzebować pomocy z takim problemem jak wyciąganie wtryskiwaczy, warto się udać do sprawdzonego serwisu, gdzie odpowiedni fachowcy będą mogli w pełni się tym zająć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Części zamienne do zawieszenia pneumatycznego – czy warto z nich korzystać?
Części zamienne do zawieszenia pneumatycznego – czy warto z nich korzystać?
Samochód określany jest przez wielu ludzi jako prawdziwa skarbonka bez dna. Prędzej czy później każde auto wymaga bowiem dokonania w […]
Polecamy