Anemostaty – do czego służą i jakie mają zastosowanie?

Motoryzacja i technologia
info-market
Anemostaty – do czego służą i jakie mają zastosowanie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Anemostaty służą do pomiaru przepływu powietrza w kanale, przewodzie kominowym, kominie lub zakładzie przemysłowym. Są one zwykle instalowane na drodze przepływu powietrza, które ma być mierzone i mogą być stosowane zarówno do wentylacji, jak i kontroli spalania. Służą do utrzymania stałego przepływu powietrza, niezależnie od zmiany ciśnienia. Jest to ważne dla komfortu i wydajności w większości budynków.

Anemostaty zostały opracowane dla różnych zastosowań. Najczęściej spotykane typy to:

Anemometry prędkości powietrza 

Mierzą one prędkość powietrza przepływającego przez rury lub kanały. Typowym zastosowaniem byłby pomiar prędkości przepływu powietrza wchodzącego do komina przemysłowego.

Pomiar prędkości płomienia 

Prędkość płomienia jest używana jako zastępcza miara temperatury i ciśnienia w piecach i suszarniach. Pomiary prędkości płomienia umożliwiają operatorowi utrzymanie ustawień pieca w określonych granicach przez cały czas, co nie zawsze może być możliwe przy użyciu konwencjonalnych czujników termoparowych lub innych metod, takich jak pirometria.

Pomiar czasu opóźnienia zapłonu 

Czas opóźnienia zapłonu jest ważny przy obsłudze pieców, kotłów i innych typów urządzeń, w których wymagany jest szybki zapłon (np. przy produkcji stali). Pomiar czasu opóźnienia zapłonu umożliwia operatorom dostosowanie harmonogramów wypalania tak, aby uzyskać optymalne wyniki z pieców bez uszczerbku dla bezpieczeństwa lub wydajności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy markowe ubrania warto kupować przez internet?
Czy markowe ubrania warto kupować przez internet?
W dobie mnożących się podróbek, wiele osób boi się dokonywać zakupu markowych rzeczy przez Internet. Jest to dosyć uzasadniona obawa, […]
Polecamy