Jak działa kwas hialuronowy?

Jak działa kwas hialuronowy?

Na przestrzeni ostatnich kilku lat bardzo popularny stał się kwas hialuronowy jako podstawowy środek w walce ze starzeniem się ludzkiej skóry. Jest on składnikiem licznych kosmetyków w postaci kremów czy serum. Poza tym wykorzystuje się go powszechnie w zabiegach estetycznych, takich jak choćby likwidacja zmarszczek mimicznych czy powiększanie ust. Jeśli interesuje nas bezpieczna medycyna estetyczna Skierniewice to miasto, w którym funkcjonuje kilka gabinetów oferujących w pełni profesjonalne usługi z użyciem kwasu hialuronowego.

Produkt o zbawiennym wpływie na skórę

Kwas hialuronowy posiada przede wszystkim zdolność do szybkiego wiązania sporych ilości wody, dzięki czemu przyczynia się do optymalnego nawilżenia skóry. Ponadto skutecznie wspiera powstawanie włókien kolagenowych, odpowiedzialnych bezpośrednio za poziom jędrności i sprężystości naskórka. Kwas ten wpływa na właściwą ruchomość stawów, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie ciałka szklistego oka i chroni powierzchnię skóry przed niekorzystnym działaniem wiatru, zmiennych temperatur i promieni UV.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 5 =