Presostat – jakie ma zastosowanie?

Motoryzacja i technologia
info-market
Presostat – jakie ma zastosowanie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Presostaty to urządzenia służące do wykrywania zmian ciśnienia gazu lub cieczy. Mogą być używane do wykrywania wycieków, blokad i innych nieprawidłowości. Przełącznik ciśnieniowy może być również używany jako urządzenie bezpieczeństwa do zatrzymania sprzętu do czasu usunięcia problemu powodującego nieprawidłowe ciśnienie.

Jaka jest budowa?

Wyłącznik ciśnieniowy składa się z komory zawierającej dwa zawory, które otwierają się i zamykają pod różnym ciśnieniem. Kiedy jeden zawór otwiera się, wpuszcza do komory powietrze lub ciecz i zamyka drugi zawór. Następnie drugi zawór otwiera się, gdy ciśnienie osiągnie określony poziom i zamyka pierwszy zawór. Proces ten trwa do momentu, gdy oba zawory zostaną zamknięte.

Jakie ma zastosowanie?

Typowym zastosowaniem wyłącznika ciśnieniowego jest wykrywanie przeszkody w rurze doprowadzającej wodę lub gaz. Może to oznaczać, że coś do niej wpadło lub z góry spływa zbyt dużo wody, co może prowadzić do zalania lub wycieku w innym miejscu systemu rur.

Istnieją trzy główne typy wyłączników ciśnieniowych

– Normalnie otwarty (bez przełączania) – ten typ przełącznika jest normalnie otwarty (NC), ale zmieni stan, gdy zostanie osiągnięty punkt nastawy.

– Normalnie zamknięty (bez przełączania) – ten typ przełącznika jest normalnie zamknięty (NC), ale zmieni stan po osiągnięciu punktu nastawy.

– Przełącznik – ten typ przełącznika jest zarówno NC jak i NO, więc zmieni stan po osiągnięciu punktu nastawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki sprzęt może się przydać podczas polowania?
Jaki sprzęt może się przydać podczas polowania?
W naszym kraju nie brakuje osób, które pasjonują się myślistwem i czynnie je uprawiają. Polowanie na dziką zwierzynę ma na […]
Polecamy