Jakimi środkami myć okna?

Ogród i dom
info-market
Jakimi środkami myć okna?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mycie okien nie jest trudnym zadaniem. Przy użyciu odpowiednich środków zrobimy to z łatwością, a czyste i błyszczące szyby będą ozdobą naszego mieszkania. Dobór środków zależy od rodzaju ramy i naszych preferencji. Jeśli nie mamy odpowiednio dużo czasu możemy zlecić mycie okien w Krakowie czy innym mieście. Działające tam firmy sprzątające fachowo zrobią to za nas.

Po pierwsze ramy

Pierwszym etapem pracy powinno być wyczyszczenie ram okiennych. Wybór środka, jakiego użyjemy zależy od materiału z jakiego są zrobione. Drewniane można czyścić miękka ściereczką i wodą z płynem do naczyń. Do plastikowych użyjemy roztworu specjalnego płynu , ale równie dobrze sprawdzi się popularna soda oczyszczona rozpuszczona w wodzie.

Czyste szyby

Jeśli chodzi o szyby to najczęściej używany jest płyn do mycia szyb, w wygodnym spryskiwaczu. Przed użyciem go dobrze jest zmyć kurz i brud z okien ciepłą wodą, co zapobiegnie powstawaniu smug. Można też wykorzystać płyn do naczyń rozpuszczony w ciepłej wodzie. Należy umyć nim okna przy pomocy miękkiej szmatki, a potem wytrzeć je na sucho. Osoby, które unikają używania środków chemicznych mogą wykorzystać tylko ściereczkę z mikrofibry i ciepłą wodę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z jakim problemem możemy udać się do lekarza rodzinnego?
Z jakim problemem możemy udać się do lekarza rodzinnego?
Lekarz rodzinny to pierwszy specjalista, do którego zgłasza się pacjent ze swoim problemem. To on stawia wstępne rozpoznanie i opracowuje […]
Polecamy