Warunki wypożyczenia auta

Warunki wypożyczenia auta

Musisz jechać do Poznania na kilkudniową konferencję. Twój szef wpadł na pomysł, abyś przy okazji odwiedził kilku Waszych kontrahentów. Pech chciał, że właśnie zepsuło Ci się auto. Nie masz innego wyjścia, tylko jechać do Poznania pociągiem i tam wypożyczyć auto by wygodnie poruszać się po mieście. Zanim jednak wyruszysz powinieneś wiedzieć jakie są warunki wypożyczenia auta.

Jakie są warunki wypożyczenia auta?

Podstawowym warunkiem jest wiek. W większości wypożyczalni trzeba mieć przynajmniej 21 lat i prawo jazdy minimum od roku. Przy podpisaniu umowy trzeba mieć ze sobą prawo jazdy, dowód osobisty oraz paszport.

Wypożyczalnia aut wymaga również posiadania karty kredytowej. Na niej dochodzi do blokady kwoty na kaucję. Za wypożyczenie auta płacimy z góry, podczas podpisywania umowy. W ramach opłaty za wynajem zagwarantowane mamy ubezpieczenie AC, OC, NNW, CDW oraz TP. Trzeba pamiętać, że jeżeli podczas jazdy zostanie wykonane zdjęcie przez fotoradar to mandat płaci wypożyczający auto.

Wypożyczający sam pokrywa cenę paliwa. Zasada jest taka, że wypożyczalnia aut podstawia klientowi auto zatankowane i gotowe do jazdy i w takim samym stanie klient jest zobligowany auto zwrócić. Dotyczy to również czystości.

jest miastem, w którym z łatwością znajdziesz kilka wypożyczalni aut. Mają one w swojej ofercie auta typowo miejskie, ale można znaleźć również te z wyższej półki. Wszystkie proponują atrakcyjne warunki finansowe. Z pewnością znajdziesz w każdej z nich auto, które będzie odpowiadało Twoim potrzebom.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć + siedem =