Co wyróżnia styl vintage?

Co wyróżnia styl vintage?

Jeszcze nie tak dawno wszyscy chcieli zapomnieć o meblościankach, parkiecie w jodełkę oraz przesadzonych wzorach. Obecnie babcine serwety, biało-niebieska porcelana oraz materiałowe abażury powracają do łask, a z nimi nieśmiertelny styl vintage. Wiele młodych osób decyduje się odwiedzić piwnice własnych dziadków w celu intensywnych poszukiwań elementów charakteryzujących minione epoki. Fani aranżacji w stylu retro uwielbiają zaglądać na wyprzedaże garażowe. To miejsca, gdzie z łatwością można namierzyć oryginalne perełki, takie jak stylowe komody. Nie zawsze są one w idealnym stanie, jednak podstawy odnawiania mebli powinny być tu pomocne. Co tak naprawdę cechuje trend retro?

Niby bałagan, ale w tym szaleństwie jest metoda

Vintage to przemyślana przesada odzwierciedlona w rozmaitych, geometrycznych wzorach oraz kolorach. Wnętrza retro pełne są detali, które przypominają poprzednie epoki. Aksamitne kanapy, fotele o drewnianej konstrukcji czy krzykliwe tapety to tylko wstęp. Prawdziwa zabawa zaczyna się przy doborze ciężkich tkanin na zasłony, bądź celowym odsłanianiu żeliwnych kaloryferów. Opłaci się zaakcentować podłogę. Jeżeli wielobarwna terakota to dla kogoś za dużo, prostszym rozwiązaniem będzie zakup stylizowanego dywanu. Opisując trend vintage, nie wolno zapominać o lustrach w drewnianych oprawach. Na stronie https://www.impresje24.pl/pol_m_Meble_Toaletki-141.html istnieje możliwość zamówienia pięknych toaletek projektowanych w klimacie retro. Taki mebel ożywi niejedną sypialnię oraz będzie praktycznym elementem wystroju.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × cztery =