Jakie są najnowsze trendy w urządzaniu kuchni?

Jakie są najnowsze trendy w urządzaniu kuchni?

O tym, że kuchnia jest najważniejszym pomieszczeniem w każdym mieszkaniu, nie trzeba nikogo przekonywać. To właśnie tam przygotowujemy posiłki, prowadzimy rodzinne rozmowy podczas wspólnych śniadań czy kolacji oraz zaczynamy i kończymy najlepsze imprezy z przyjaciółmi. Nic zatem dziwnego, że w tym sezonie projektanci wnętrz kładą duży nacisk właśnie na dekoracje kuchni.

Zmiany w trendach

Od kilku lat dominującym trendem w dekoracji kuchni były minimalistyczne wykończenia połączone z nieskazitelną bielą, które tworzyły wrażenie czystości i elegancji. Dzisiaj białe kuchnie na wysoki połysk powoli stają się jednak passé. Na ostatnich targach w Kolonii główne marki dyktujące trendy pokazały bowiem projekty, jakie kojarzą się z wystrojem sprzed lat. Otwarte półki, drewniane elementy, wyspy tworzące ciekawe kompozycje — najlepiej w kolorach ziemi — świetnie wpisują się w najnowszy trend, jakim jest styl vintage.

Czy tylko naturalność?

Myśląc o remoncie swojej kuchni, nie wolno jednak zapomnieć o tym, że kuchnia ma być przede wszystkim funkcjonalna i wygodna. Dlatego dużą wagę należy przywiązać do urządzeń, jakie zamierzamy w niej zamontować. Na rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych sprzętów, takich jak na przykład zmiękczacz wody, który ma za zadanie pomagać nam w gotowaniu, sprzątaniu czy właśnie dbaniu o stan wody.

W tej kwestii kluczowe znaczenie ma także odpowiednio dobrana armatura. Najmodniejsza w tym sezonie jest bateria trójdrożna, ze względu na swój prosty, estetyczny wygląd, świetnie sprawdzi się w kuchni o wystroju vintage.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 4 =