Marzysz o swoim własnym basenie? Zobacz jak to urzeczywistnić!

Ogród i dom
info-market
Marzysz o swoim własnym basenie? Zobacz jak to urzeczywistnić!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadanie własnego basenu może być bardzo kosztowne ale zdecydowanie jest tego warte. Basen może zwiększyć wartość domu, a także zapewnia przyjemność właścicielom – zwłaszcza tym, którzy mają rodziny lub przyjaciół, z którymi mogą dzielić się zabawą! Sztuką jest zbudowanie solidnego basenu, który nie będzie przeciekał – upewnij się więc, że otrzymasz wysokiej jakości komponenty od fachowego wykonawcy.

Oto etapy budowy basenu:

  • Wykopy: Najpierw wykonawca lub koparka wykopie teren, na którym zostanie zbudowany Twój basen. Następnie należy położyć fundament basenu, zanim będzie można podjąć jakiekolwiek inne kroki. Ilość wykopów zależy od wielkości i kształtu basenu.
  • Fundament: Zanim jakakolwiek inna praca może zostać wykonana na basenie, na jego dnie musi zostać wylana betonowa podkładka. Ta podkładka musi spełniać określone specyfikacje, aby zapewnić jej poziome ułożenie, więc inspektor sprawdzi to przed wylaniem kolejnej warstwy betonu od góry.
  • Podkład betonowy: Bloki betonowe są układane nad fundamentem basenu, aby zapewnić stabilną powierzchnię, na której można pracować.
  • Pokrycie betonowe: Pokrycie jest układane na blokach betonowych, aby stworzyć równą podstawę wokół krawędzi basenu.
  • Pompa i filtr: Pompa i filtr znajdują się w centrum basenu, bezpośrednio pod deską do nurkowania. Woda wraca do pompy podziemnymi rurami z głównej linii wodociągowej domu;
  • Zadaszenie basenu: Pokrywy basenowe utrzymują zanieczyszczenia z dala od basenu i czynią go bezpieczniejszym dla dzieci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego najlepsze wakacje zawsze są nad morzem?
Dlaczego najlepsze wakacje zawsze są nad morzem?
Jeśli chodzi o wakacje, nie ma lepszego miejsca niż morze. Morze oferuje wszystko, od piaszczystych plaż po tropikalne wyspy i […]
Polecamy