Oświetlenie na zewnątrz – jakie rozwiązanie wybrać?

Oświetlenie na zewnątrz - jakie rozwiązanie wybrać?

Oświetlenie zewnętrzne może świetnie podkreślić charakter domu i nadać otoczeniu intensywnego klimatu. Na rynku oświetleniowym dostępnych jest wiele modeli, które sprawdzą się zarówno w bardziej jednolitych stylach aranżacyjnych, jak i tych przyjaznych uniwersalnym rozwiązaniom. Jakie produkty warto wyróżnić?

Funkcja praktyczna i ozdobna w jednym

Głównym zadaniem oświetlenia zewnętrznego jest ułatwienie nam powrotu do domu oraz wyznaczenie potrzebnej do tego drogi lub ścieżki. Dlatego też dobrze jest postawić na modele wytrzymałe nie tylko na zmiany temperatury, ale i na wiatr czy różne opady atmosferyczne. Powszechnym produktem w tej kategorii są słupki oświetleniowe, które wbijane są w ziemię – stanowią świetny przykład oświetlenia praktycznego, ale i nadającego ogrodowi nowoczesnego wyglądu. Z kolei żarówki LED ozdobne przysłużą się do zintensyfikowania estetycznych wrażeń. Dostępne są w różnych kolorach, wielu odcieniach bieli oraz mniejszej lub większej intensywności.

Alternatywą dla naziemnych słupków są lampy ścienne oraz lampy sufitowe zewnętrzne. Te pierwsze montowane na ścianie – zazwyczaj przy drzwiach lub oknach. Te drugie możliwe do ulokowania na ganku czy tarasie – zwiększą komfort przesiadywania na zewnątrz, a także świetnie sprawdzą się podczas wieczorów towarzyskich. Większość rodzajów zewnętrznego oświetlenia możemy wyposażyć w czujniki ruchu, co zwiększy ich funkcjonalność. Światło zapali się w momencie, gdy zbliżymy się do danej lampy na określoną odległość – metoda ze wszech miar wygodna.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście − sześć =