Jakiego typu zajęcia przeprowadzane są w żłobku?

Sposób życia i styl
info-market
Jakiego typu zajęcia przeprowadzane są w żłobku?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzaje zajęć, które odbywają się w żłobku są różne w zależności od grupy wiekowej i zainteresowań dzieci.

Zajęcia z muzyki i śpiewu

Na przykład, w żłobku śpiewa się wiele piosenek, które pomagają rozwijać mowę i umiejętności językowe dziecka. Piosenki te mogą być wykorzystywane do uczenia dzieci o otaczającym je świecie: jak wyglądają różne zwierzęta i jakie wydają dźwięki; jak wykonuje się różne czynności; jak powstają różne rzeczy (na przykład jak gotuje się jedzenie).

Piosenki mogą być również wykorzystane, aby pomóc dzieciom w nauce o uczuciach i emocjach. Na przykład, jeśli dziecko jest przestraszone lub zdenerwowane czymś, możemy zaśpiewać piosenkę o byciu przestraszonym lub smutnym, co pomoże mu zrozumieć, jak to jest, gdy ktoś inny też tak się czuje.

Zajęcia plastyczne i integracyjne

Inne zajęcia obejmują malowanie obrazków różnymi kolorami, robienie rzeczy z ciasta (na przykład ciastek), granie w gry takie jak chowanego lub muzyczne krzesła, robienie kukiełek z rolek po papierze toaletowym, wychodzenie na spacery do ogrodu lub parku, wspólne czytanie bajek lub słuchanie muzyki przez słuchawki, kiedy na dworze pada deszcz!

Zajęcia z zakresu ogrodnictwa i terrariów

Terraria to świetny sposób na wprowadzenie dzieci do ogrodnictwa, a jednocześnie nauka o roślinach i ich wzroście. Terraria to małe ogrody umieszczone w szklanych pojemnikach, które wymagają niewielkiej konserwacji, ale zapewniają dzieciom niekończącą się rozrywkę, gdy obserwują jak rosną ich małe rośliny!

Jeśli zdecydujesz się posłać swoje dziecko do takiego miejsca jak żłobek Łódź jest miastem, które oferuje liczne placówki oświatowe godne polecenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Igła do tatuażu – jaką wybrać?
Igła do tatuażu – jaką wybrać?
Kiedy myślisz o zrobieniu tatuażu, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl jest igła do tatuażu – którą wybrać? Istnieje wiele […]
Polecamy