Co należy skompletować do jazdy motocyklem?

Co należy skompletować do jazdy motocyklem?

Za tobą stresujący egzamin kategorii A, który pozwala na oficjalne odpalenie motocykla i wyruszenie w dalszą lub bliższą trasę. Skończyły się rady instruktora i jazda ze znajomą elką przyklejoną na obudowę. Pora wziąć kierownicę we własne ręce i zacząć samodzielną wyprawę. Zanim jednak to nastąpi, należy skompletować akcesoria i wyposażenie niezbędne do jazdy motocyklem. Co znajduje się w tym gronie? Czy zapasowe części motocyklowe są niezbędne? Jakie ubrania są potrzebne? O tym wszystkim dowiesz się poniżej.

Moja pierwsza przejażdżka

Warunkiem koniecznym przed wejściem na motocykl jest skompletowanie stroju, który daje gwarancję bezpiecznej jazdy. A chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że zdrowie jest najważniejsze? Ubrania zawierają specjalne ochraniacze, które amortyzują upadek i chronią przed jego negatywnymi konsekwencjami. W skład podstawowej garderoby motocyklisty wchodzą: kurtka, spodnie, rękawiczki oraz wysokie buty. Oprócz tego, że powinny spełniać swoją najważniejszą funkcję ochronną, muszą też być wygodne i nie krępować ruchów — tak, by motocyklista mógł się swobodnie ruszać, a w razie jakichkolwiek zagrażających życiu sytuacji, po prostu zeskoczyć z pojazdu. Kolejną ważną sprawą jest prawidłowo dobrany kask. Trzeba wziąć tutaj pod uwagę wymiary głowy, ale przede wszystkim atesty, które zapewniają maksimum bezpieczeństwa. Warto też rozważyć tutaj dodatki takie jak: szybki lub kominiarki na motocykl. Motocykl można również wyposażyć w dodatkowe akcesoria takie jak: bagażnik i uchwyt na gps.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 3 =