Dron – niezbędny gadżet w podróży?

Motoryzacja i technologia
info-market
Dron – niezbędny gadżet w podróży?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W naszym kraju nie brakuje osób, które uwielbiają regularnie podróżować w bliższe lub dalsze regiony Polski czy świata. Jeśli należymy do tej grupy, to powinniśmy koniecznie rozważyć zakup drona, czyli niewielkiego, bezzałogowego statku powietrznego. Przyda się bowiem w sytuacji, gdy będziemy chcieli uwiecznić jakiś zapierający dech w piersi krajobraz. Warto w szczególności zainteresować się dronem mavic dji, ponieważ posiada interesujący design, jest bardzo funkcjonalny i nie kosztuje nadmiernie dużo.

Najbardziej pożądane parametry

Zabranie drona w podróż jest dobrym rozwiązaniem przede wszystkim dlatego, że za pomocą tego sprzętu wykonamy niezwykle efektowne zdjęcia oraz filmy z lotu ptaka. Z pewnością będą one stanowiły wspaniałą pamiątkę przez wiele kolejnych lat. Nie musimy się przy tym obawiać o brak miejsca w plecaku, gdyż większość dostępnych na rynku modeli charakteryzuje się raczej kompaktowym rozmiarem, a na dodatek daje możliwość bezproblemowego złożenia w jeszcze mniejszą konstrukcję. Kluczowym wymaganym parametrem jest w tym przypadku wytrzymała bateria, która powinna gwarantować co najmniej 25 minut nieprzerwanego lotu (zasięg około osiem kilometrów).

Oprócz tego nie obejdzie się bez wbudowanej kamery zamocowanej na specjalnym stabilizatorze, zwanym fachowo gimbalem. Pożądana jest rozdzielczość Full HD lub 4K oraz funkcja Point of Interest (inaczej orbitowanie wokół punktu), bo pozwoli to robić wyjątkowo atrakcyjnie wizualnie ujęcia. Inne wartościowe udogodnienia to m.in.: kontroler lotu (zapewnia swobodne sterowanie maszyną nawet do 800 m), nadajnik GPS, podgląd filmowanego obrazu na żywo oraz funkcja samodzielnego powrotu w ustalone przez nas miejsce.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Szkolne gry, które wciąż są popularne
Szkolne gry, które wciąż są popularne
W co grają współczesne dzieci? W dzisiejszych czasach dzieci bardzo szybko znajdują nowe sposoby na radzenie sobie z nudą. Tworzone […]
Polecamy