Czym można łączyć blaszane elementy?

Czym można łączyć blaszane elementy?

Różnorodne blaszane elementy po odpowiednim ukształtowaniu i przygotowaniu wymagają nierzadko trwałego połączenia. Do najczęściej stosowanych metod zaliczamy w tym przypadku nitowanie i lutowanie, a także spajanie za pomocą śrub, wkrętów oraz drutu. Konieczne jest przy tym wykorzystywanie specjalistycznych narzędzi i dokładne przestrzeganie konkretnych wymagań technologicznych. Większość potrzebnych materiałów znajdziemy w tym sklepie internetowym: bhjanecki.pl

Metody dające najlepsze efekty

Jednym z najmocniejszych, choć jednocześnie dosyć pracochłonnych sposobów łączenia blaszanych elementów jest ich nitowanie. Używa się do tego specjalnych kołków z metalu lub tworzywa zwanych nitami, wyposażonych w łeb, trzon oraz zakuwkę. Można też z powodzeniem posłużyć się nitonakrętką m10. Oba wymienione produkty instaluje się z wykorzystaniem automatycznej nitownicy w wywierconych uprzednio otworach (wiertarką ręczną lub elektryczną). Kolejną powszechnie stosowaną metodą jest lutowanie, polegające na trwałym zespalaniu dwóch fragmentów z blachy przy pomocy spoiwa – najczęściej jest nim czysta cyna, stop cyny z ołowiem lub stop miedzi ze srebrem. W tym przypadku podstawowym narzędziem jest oczywiście lutownica. Ostatni popularny sposób zespalania opiera się na użyciu różnych drobnych elementów, w tym zwłaszcza:

– wyrobów drucianych – m.in. zaczepów, uszek, zagwozdek, uchwytów (połączenia rozłączne, stosunkowo łatwe do zmiany w razie uszkodzenia blach)

-śruby, nitośruby oraz wkrętki – głównie do łączenia blaszanych części z drewnianymi, skórzanymi, tkaninowymi czy szklanymi

-tradycyjne gwoździe

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa − 1 =