Ile kosztują drzwi przesuwne?

Ile kosztują drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwane są coraz częściej stosowanym rozwiązaniem zarówno w dużych salonach, jak i w niewielkich pokojach. W pierwszym przypadku dają możliwość podziału pomieszczenia na dwie odrębne strefy, np. pokój gościnny i jadalnię. Z kolei w małych mieszkaniach pozwalają zyskać powierzchnię użytkową, którą można wykorzystać na ustawienie mebli, takich jak szafa, komoda czy wersalka. Jedną z zalet wstawienia drzwi przesuwanych jest wyeliminowanie ryzyka uderzania klamki o ścianę, inną – brak możliwości trzaskania drzwi, chociażby na skutek przewiewu.

 

Jakie rodzaje drzwi przesuwanych są dostępne na rynku?

 

Drzwi przesuwane są montowane w dwóch systemach:

– drzwi przesuwane naścienne

– drzwi przesuwane chowane w ścianę (wewnątrzścienne)

 

Pierwszy system polega na zainstalowaniu specjalnych prowadnic, zamocowanych ponad otworem drzwiowym, po których poruszają się skrzydła. Tego typu rozwiązanie jest łatwe w montażu, aczkolwiek stwarza pewne bariery aranżacyjne. Ściana do której rozsuwają się drzwi musi pozostać odsłonięta, co uniemożliwia ustawienie przy niej mebli, czy powieszenie elementów dekoracyjnych. Specyficznym rodzajem są drzwi harmonijkowe. Można je kupić w niskiej cenie, ale trzeba również wziąć pod uwagę ich wady, takie jak słaba ochrona akustyczna i częste zacinanie się skrzydeł. Jeśli chodzi o drzwi przesuwne naścienne cena takiego systemu konstrukcji (nie wliczając prowadnic) waha się w przedziale od ok. 500 zł do 3000 zł, w zależności od gatunku materiału z jakiego są wykonane. Najtańsze będą drzwi wyprodukowane z płyty pilśniowej, najdroższe – ze szkła na specjalne zamówienie.

 

System drzwi przesuwanych chowanych w ścianę to idealne rozwiązanie dla małych pomieszczeń. Drzwi umieszczone są w kasecie konstrukcyjnej, znajdującej się wewnątrz ściany razem z prowadnicą oraz elementami ograniczającymi dolną część skrzydła. Cena drzwi przesuwanych wewnątrzściennych, podobnie jak tych w systemie naściennym, oscyluje pomiędzy 500 zł a 3000 zł, w zależności od rodzaju materiału produkcyjnego.

 

Bogatą ofertę drzwi przesuwnych znajdziesz w sklepie internetowym – jurpol-meble.pl.

Sprawdź także ofertę biurek narożnych w tym sklepie!

 

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − szesnaście =