Przyczyny szybkiego spadku ciśnienia z opon

Przyczyny szybkiego spadku ciśnienia z opon

Opony są elementem samochodu mającym bezpośredni wpływ zarówno na bezpieczeństwo kierowcy, jak i komfort jazdy. Niestety czasami dochodzi w nich do znacznego spadku ciśnienia, co można stwierdzić choćby po wyraźnym ściąganiu auta w jedną stronę (np. w prawo). W takiej sytuacji zachodzi zazwyczaj konieczność zamontowania zupełnie nowego kompletu ogumienia. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na opony nexen producent ten oferuje bowiem ponadprzeciętnie wytrzymałe, a na dodatek atrakcyjne cenowo konstrukcje.

Uszkodzenia mechaniczne to nie wszystko 

Podstawową przyczyną spadku ciśnienia w oponach są oczywiście rozmaite uszkodzenia natury mechanicznej, takie jak przecięcia, przebicia czy mikropęknięcia wewnętrznej warstwy. Dochodzi do nich najczęściej w trakcie jazdy po wymagającej nawierzchni, ale niekiedy też podczas montażu ogumienia lub jego przechowywania w kiepskich warunkach (wilgoć, zbyt wysoka lub niska temperatura itp.) Oprócz tego powodem nagłego ubytku ciśnienia może być choćby nadmiernie skorodowana obręcz stalowa, zepsuty wentyl lub tzw. wkładka zaworowa, wada fabryczna (niezależna od sposobu użytkowania) bądź nienaturalnie wygięta felga.

Nierzadko też opony tracą powietrze wskutek znacznego przeładowania samochodu, przypadkowego otarcia o krawężnik, naturalnego zużycia się oraz kontaktu ze szkodliwymi substancjami chemicznymi. Mniejsze uszkodzenia da się bez problemu naprawić w profesjonalnym warsztacie, ale te większe wymagają niemal zawsze wymiany opony na nowy model. Dodajmy, że standardowe ogumienie traci swoje walory użytkowe średnio po pięciu latach od daty produkcji.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 2 =