Czy spółka komandytowa może wziąć kredyt?

Pieniądze i biznes
info-market
Czy spółka komandytowa może wziąć kredyt?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie coraz więcej ludzi decyduje się na założenie spółki komandytowej. Jest to podmiot osobowy, czyli taki, w którym przynajmniej jeden wspólnik musi odpowiadać za wszelkie zobowiązania i długi własnym majątkiem. Ze względu na nierównomierny podział odpowiedzialności banki dosyć niechętnie udzielają tego typu firmom kredytów. Jeśli prowadzimy spółkę komandytową i zależy nam na szybkim dofinansowaniu, powinniśmy skorzystać np. z pomocy profesjonalnego doradcy. Na https://kaminski-finance.pl/oferta/ można sprawdzić zakres usług jedneo z nich.

Podstawowe warunki do spełnienia

Uzyskanie kredytu przez spółkę komandytową nie jest zadaniem łatwym, ale wykonalnym. Kluczowym warunkiem jest ukazanie bankowi szczegółowych danych poświadczających przychody podmiotu. Ponadto należy bezpośrednio przed złożeniem wniosku zadbać o otrzymanie zgody na dofinansowanie od Rady Nadzorczej Spółki. Dotyczy to jednak przede wszystkim kwot wyższych aniżeli połowa kapitału zakładowego. W przypadku kwoty o niższej wartości wystarczy uzyskać zgodę prezesa zarządu. Dodajmy, że bank sprawdza również bardzo dokładnie zdolność kredytową poszczególnych udziałowców, ponieważ odpowiadają oni za długi własnym majątkiem. Nierzadko wymagane jest od nich poręczenie wekslowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie przedmioty codziennego użytku muszą być najbardziej funkcjonalne?
Jakie przedmioty codziennego użytku muszą być najbardziej funkcjonalne?
Jest wiele przedmiotów codziennego użytku, które muszą być funkcjonalne. Zacząć można od rzeczy przeznaczonych dla najmłodszych. Dzieci są bowiem bardzo […]
Polecamy