Czy spółka komandytowa może wziąć kredyt?

Czy spółka komandytowa może wziąć kredyt?

Współcześnie coraz więcej ludzi decyduje się na założenie spółki komandytowej. Jest to podmiot osobowy, czyli taki, w którym przynajmniej jeden wspólnik musi odpowiadać za wszelkie zobowiązania i długi własnym majątkiem. Ze względu na nierównomierny podział odpowiedzialności banki dosyć niechętnie udzielają tego typu firmom kredytów. Jeśli prowadzimy spółkę komandytową i zależy nam na szybkim dofinansowaniu, powinniśmy skorzystać np. z pomocy profesjonalnego doradcy. Na https://kaminski-finance.pl/oferta/ można sprawdzić zakres usług jedneo z nich.

Podstawowe warunki do spełnienia

Uzyskanie kredytu przez spółkę komandytową nie jest zadaniem łatwym, ale wykonalnym. Kluczowym warunkiem jest ukazanie bankowi szczegółowych danych poświadczających przychody podmiotu. Ponadto należy bezpośrednio przed złożeniem wniosku zadbać o otrzymanie zgody na dofinansowanie od Rady Nadzorczej Spółki. Dotyczy to jednak przede wszystkim kwot wyższych aniżeli połowa kapitału zakładowego. W przypadku kwoty o niższej wartości wystarczy uzyskać zgodę prezesa zarządu. Dodajmy, że bank sprawdza również bardzo dokładnie zdolność kredytową poszczególnych udziałowców, ponieważ odpowiadają oni za długi własnym majątkiem. Nierzadko wymagane jest od nich poręczenie wekslowe.

Opublikowano w

InfoMarket

InfoMarket jest serwisem informacyjnym dla konsumentów, przedsiębiorców, dla chcących dbać o zdrowie i dobrze gospodarować finansami - ogólnie dla każdego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 13 =